پیکر ۳۰ جان باخته حادثه هواپیما مشاهده شد/ باتوجه به شرایط جوی امکان انتقال پیکر جانباختگان وجود ندارد

به گزارش خطیب آنلاین، رئیس سازمان امداد و نجات: تیم های امداد به پیکرهای برخی مسافران هواپیمای سانحه دیده دست یافته اند. تاکنون پیکرهای 30 جان باخته این حادثه، مشاهده شده است.

رئیس سازمان امداد و نجات با تائید این خبر گفت: ابزار و امکانات لازم برای انتقال پیکرها  با بالگرد محل سانحه ارسال شده است.

استاندار کهکیلویه و بویراحمد هم گفت: تلاش می شود  پیکرها از محل سقوط به پایین ارتفاعات، منتقل شوند.

تیم تخصصی پزشکی قانونی هم برای بررسی اولیه اجساد نزدیکی محل سقوط هواپیما مستقرشده اند.
سلیمی: انتقال اجساد به شرایط جوی بستگی دارد
رئیس سازمان امداد و نجات با تاکید بر اینکه امکان انتقال هوایی و زمینی اجساد بعد بررسی ها مشخص میشود افزود: بررسی اولیه نشان می دهد هواپیما به بخش سخت و صعب العبور  کوه برخورد کرده است و نیازمند بررسی های بیشتر برای انتقال اجساد هستیم.
سلیمی در خصوص نحوه انتقال اجساد قربانیان سانحه سقوط هواپیما، گفت: در حال حاضر یک تیم امداد هوایی به محل سقوط هواپیما اعزام شده است تا شرایط جوی و نحوه دسترسی به اجساد را بررسی کنند.
وی افزود: بررسی اولیه نشان می دهد  هواپیما به بخش سخت و صعب العبور  کوه برخورد کرده است و نیازمند بررسی های بیشتر برای انتقال اجساد هستیم.
سلیمی با تاکید بر اینکه تجهیزاتی برای بسته بندی اجساد و انتقال آنها مهیا شده است، افزود: به محض مشخص شدن شرایط، کار انتقال اجساد را آغاز می کنیم که امیدوارم این مهم امروز محقق شود.
وی افزود: امدادگران می‌توانند در ارتفاع ۳۵۰۰ متری مستقر و شب را سپری کنند، همچنین۱۰۰ نیروی عملیاتی متخصص در منطقه حضور دارند و بالگردها و نیروهای پشتیبان نیز درآماده باش قرار دارند.
 
صبح امروز و پس از دو روز، محل دقیق سقوط هواپیما در پروازهای بالگردها و پهپادهای سپاه مشخص شد. هواپیما در ارتفاع ۴ هزار متری، به نزدیک نوک یکی از قله های چند هزار متری منطقه دنا در اطراف منطقه نُقل برخورد کرده است.
 نقطه جغرافیایی دقیق سقوط هواپیما N30-4208  و E51-4293 است. محل سقوط در اطراف منطقه نُقل در ارتفاع ۴ هزار متری است.
هواپیما به نزدیک نوک یکی از قله های چند هزار متری منطقه دنا برخورد کرده است. دم هواپیما با آرم شرکت آسمان در محل دقیق سقوط کاملاً مشخص است. نیروهای سپاه، ارتش و هلال احمر جستجو در منطقه را آغاز کرده اند.
۱۰۰ کوهنورد و امدادگر ورزیده به سرعت در حال حرکت به سوی محل سقوط هواپیما هستند. گروه های ویژه “برف و یخ” همراه کوهنوردان ماهر به محل سقوط اعزام شده اند. همه امکانات برای رسیدن به نقطه سانحه بسیج شده است.
استانداران کهگیلویه و بویر احمد و اصفهان از نزدیک نظارت بر عملیات را بر عهده دارند.بر اساس اعلام سازمان هواشناسی: اوضاع جوی منطقه سانحه تا ساعاتی دیگر وخیم خواهد شد. وخامت اوضاع جوی چندین روز ادامه خواهد داشت. دمای منطقه سقوط هواپیما حدود ۱۵ درجه زیر صفر است.

استاندار اصفهان گفت: موقعیت جغرافیایی محل سانحه بسیار خطرناک و صعب العبور است. مهرعلیزاده افزود: عملیات جمع آوری پیکرها ممکن است تا جمعه طول بکشد.

آیا یک جاسوس درسازمانی عریض و طویل بکار گرفته شده است ؟!

به گزارش خطیب آنلاین و به نقل از سپیدخبر، قطعاً سربازان گمنام امام زمان(عج)، دستگاه های نظارتی و بازرسی به خوبی از تمامی امور آگاه هستند و قطعاً با جاسوس پروری برخی از افراد در دامان سازمان‌های مهم و حساس استان برخورد ویژه خواهند نمود.

یکی از چیزهایی که اتّحاد ملّت را زیر سؤال میبرد و شبهه ایجاد میکند و اختلاف ایجاد میکند و اگر اختلافی هست آن را آشکار میکند، فاصله قرار ندادن با دشمن است؛ مراقبت بشود. دشمن تنها در خارج از کشور نیست؛ گاهی ‌اوقات دشمن، داخل کشور هم نفوذ میکند./ امام خامنه ای (مد‌ظله‌العالی) ۹۶/۰۳/۲۲ در دیدار با مسئولان نظام

در چند روز گذشته یکی از کانال های تلگرامی خبر از نفوذ یکی از بستگان ادمین یک کانال تلگرامی معاند در برخی سازمان‌ها داده است. همچنین موضوع جایی جالب تر و البته ناراحت کننده تر می شود که نام این فرد در لیست افراد جذب شده توسط یکی از سازمان های عریض و طویل نام این فرد دیده می شود.

نکته عجیب تر آنکه پس از این موضوع پیگیری های خبرنگار سپیدخبر برای چند و چون حضور این فرد در این سازمان عریض و طویل بی نتیجه باقی می ماند تا پیگیری ها نشان دهد برخی افراد در پشت پرده حضور این فرد در این سازمان عریض و طویل هستند و با خود شیرینی برای یک معاند ضد انقلاب که در اغتشاشات اخیر نیز نقش بسیار بسیار فعالی نیز داشته است، خود را از گزند حملات این فرد و کانال تلگرامی اش که سرشار از ممبرهای فیک است، دور بدارند.

اگرچه نویسنده به جهت رعایت مسائل امنیتی از آوردن نام افراد و سازمان مذکور خودداری می‌کند اما قطعاً سربازان گمنام امام زمان(عج)، دستگاه های نظارتی و بازرسی به خوبی از تمامی امور آگاه هستند و قطعاً با جاسوس پروری برخی از افراد در دامان سازمان‌های مهم و حساس استان برخورد ویژه خواهند نمود.

چراغانی بودن برخی از نقاط شهر در شب شهادت ام ابیها!!!

چراغانی بودن برخی نقاط شهر رشت از جمله میدان انتظام (رازی) در شب شهادت حضرت فاطمه الزهرا(س)!!!

مردم مومن شهر تا کی باید عدم نظارت اعضای شورا و بی لیاقتی مدیران شهرداری را تحمل کرده و صبر کنند؟!

تجمع بازاریان رشت در مقابل استانداری باشعار پیاده راه باید باز شود/پیاده راه رونق کسب و کار را گرفته است


به گزارش خطیب آنلاین و به نقل از سپیدخبر، جمعی از بازاریان بازار بزرگ و سنتی رشت، روز دوشنبه با حضور مقابل استانداری گیلان، بیان کردند که پروژه پیاده راه فرهنگی رشت، رونق کسب و کار در بازار را گرفته و بر این اساس، خواستار رسیدگی مسئولان شدند.

جمعی از بازاریان بازار بزرگ و سنتی رشت، روز دوشنبه با حضور مقابل استانداری گیلان، بیان کردند که پروژه پیاده راه فرهنگی رشت، رونق کسب و کار در بازار را گرفته و بر این اساس، خواستار رسیدگی مسئولان شدند.

بازاریان خیابان های امام خمینی (ره)، شریعتی، علم الهدی و سعدی با سردادن شعارهای استاندار محترم ملاقات حضوری و استاندار شهردار راه ها باید باز بشه، خواستار رسیدگی به مشکلاتشان شدند.

عزیز یزدان دوست مفرا به نمایندگی از بازاریان در این باره در گفتگویی خاطر نشان کرد: بازار بزرگ رشت در محدوده پیاده راه فرهنگی این کلانشهر از اول انقلاب تا سه سال گذشته، رونق داشته اما اکنون دیگر شاهد این رونق نیستیم.

وی با اشاره به مشکلات به وجود آمده برای بسیاری از بازاریان خیابان های اطراف پیاده راه فرهنگی رشت به دلیل کم رنگ شدن رونق کسب و کار اظهار داشت: نرده های اطراف میدان شهرداری رشت، کمبود نور در این محدوده و نبود امنیت از مشکلاتی است که تردد در این مسیرها را کاهش داده و همین مشکل مانع رونق کسب و کار بازاریان شده است.

وی بازار سنتی رشت را نماد این کلانشهر عنوان و بیان کرد: پیاده راه فرهنگی رشت و عدم تردد خودرو در این مسیر، مانع حضور مسافر و حتی کم رنگ شدن حضور شهروندان در این بازار شده بر این اساس، از استاندار گیلان می خواهیم تا برای رفع مشکلات بازاریان به دلیل وجود پیاده راه فرهنگی کلانشهر رشت اقدام اساسی انجام دهد.

تعدادی از بازاریان به نمایندگی از سایران، با عبدالله پور مدیرکل امنیتی – انتظامی استانداری گیلان نشستی برگزار کردند.

پروژه پیاده راه فرهنگی کلانشهر رشت به عنوان اولین پروژه بازآفرینی بافت مرکزی در سطح کلانشهرهای کشور است که برای احداث آن حدود ۱۷ هزار مترمربع محوطه سازی انجام گرفته و در بافت مرکزی رشت (میدان شهدای ذهاب) واقع است.