تجمع بازاریان شاه کار شهردار سابق

به گزارش خطیب آنلاین، وضعیت امروز زوال بازار و قطب اقتصادی شهر رشت از زمان آغاز بکار پروژه پیاده راه بافت مرکزی شهرداری رشت قابل پیشبینی بود اما عدم بررسی همه جوانب بخصوص وضعیت بازاریان که قلب تپنده اقتصاد شهر هستند موجبات مشکلات بسیار امروز را فراهم آورد.
صبح دیروز و همزمان با برگزاری بیست و نهمین جلسه علنی شورای شهر رشت، جمعی از بازاریان شهر رشت در اقدامی از پیش هماهنگ شده با سر دادن شعارهایی در خصوص وضعیت پیاده راه بافت مرکزی شهرداری، خواستار بازگشت رونق گذشته به بازار رشت شدند.

اگرچه امروز شورای شهر رشت یک نماینده از بخش اقتصادی شهر را در خود دارد اما همچنان مشکلات اقتصادی سدی بزرگ بر سر راه بازاریان رشت است که از عمده دلایل آن می توان به تغییر نسنجیده در بافت مرکزی شهر رشت اشاره نمود.

هرچند بازاریان رشت از ابتدای آغاز بکار حفاری در میدان شهرداری رشت تصور آن را می کردند که با رونق دوچندان پس از اتمام طرح مواجه خواهند شد، اما آنچه که اتفاق افتاد عملا کار را برای بازاریان سخت کرد. به گونه ای که بازاریان نه تنها برای حمل و نقل اجناس به محل کسب خود با مشکلات بسیار مواجه هستند، بلکه عدم توانایی شهرداری رشت در کنترل و نظم بخشیدن به وضعیت دستفروشان کار را برای آنان سخت تر نیز کرده است.

در پایان باید اشاره داشت که وضعیت امروز زوال بازار و قطب اقتصادی شهر رشت از زمان آغاز بکار پروژه پیاده راه بافت مرکزی شهرداری رشت قابل پیشبینی بود اما عدم بررسی همه جوانب بخصوص وضعیت بازاریان که قلب تپنده اقتصاد شهر هستند موجبات مشکلات بسیار امروز را فراهم آورد./سپیدخبر

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی