هزینه 400میلیونی برای موکب اربعین خون خدا در کربلا آشفته شده اید /محمود باقرى خطيبانى

 

 

 

خطیب آنلاین: درسی که اربعین به ما می دهد، این است که باید یاد حقیقت و خاطره ی شهادت را در مقابل طوفان تبلیغات دشمن زنده نگهداشت. حضرت آیت الله العظمی خامنه ای مدظله العالی29/ 06/ 68

هزینه 400میلیونی برای موکب اربعین خون خدا در کربلا آشفته شده اید /محمود باقرى خطيبانى

آن زمانی که محمود باقری صدای شهروندان و پرسنل شهرداری شده بود از سوی شهردار معزول و دوستانشان محکوم به رفتار پوپولیستی و ضد توسعه می شد !!

در اين ايام خود را اماده سفر به كربلاى معلا مى كنم و به همين دليل هم قصد نداشتم وارد موضوعات مناقشه آميز شوم اما چه كنم كه نامه سرگشادى اقاى رسولى عضو كنونى شوراى اسلامى رشت در اعتراض به هزينه برپايى موكب شهردارى رشت در كربلا ،تشويقم كرد كه قلم به دست گيرم و چند نكته را ياداوردى كنم:

١.آقاى رسولى در نامه خود عنوان داشته است كه در فقدان نظارت و كنترل هاى به هنگام در هزينه كرد شهردارى در سال هاى گذشته با چنين بدهى هايى مواجه است.

اولاً به خاطر اين اعتراف صريح از ايشان سپاس گذارم و در ثانى خوب است ايشان به افكار عمومى پاسخ دهد كه چرا از تمام اقدامات شهردار معزول حمايت كردید و به وظايف نظارتي تان در شوراى چهارم عمل نكرديد ثالثا چرا هم اينك به يادتان آمده كه فقر نظارتى شورا براى شهر و شهروندان توليد هزينه كرده است رابعا چرا ايشان از تقصير و قصور در وظايف نظارتى خود و حمايت بى چون و چرا از شهردار معزول رشت از شهروندان عذرخواهى نمى كند.

٢.اقاى رسولى مدعى است كه به جاى هزينه كرد در برپايى موكب شهردارى رشت در كربلا بايد به سفره هاى خالى پاكبانان و كارگران خدماتى شهردارى كمك شود و عيدى و سنوات آتش نشانان پرداخت گردد. آقاى رسولى در زمانى كه موج اعتراضات آتش نشانان و پاكبانان و كارگران شهردارى شهر را فرا گرفته بود و شما و شهردار رشت معزول كه به حمايت شما دلگرم بود به اين اعتراضات توجه نكرديد و با دروغ هاى مداوم شهردار معزول همسو شديد ، حال ممكن است به افكار عمومى پاسخ دهيد كه اين رفتار دوگانه شما چه معنايى دارد آيا هر آنچه آن معزول كرد خوب بود و براى اين منتخب كه هنوز جوهر امضاى مسئوليتش خشك نشده بد است و پيام هشدارآميز ارسال مى كنيد؟

٣.فراز مهم نامه ى اقاى رسولى اشاره  به هزينه هاى سنگين انتخاباتى عده اى در سالهاى گذشته و بدهى ٢٠ ميليارد ريالى سازمان فرهنگى شهردارى  است ايشان حتما اطلاعات لازم را در اين زمينه دارند و در نتيجه افكار عمومى مى پرسد ايا اطلاعات خود را به نهاد هاى نظارتى داده است ايا همچنان كه در انتخابات شعار ميداديد كه دانستن حق مردم است مردم را محرم ميدانيد و اطلاعات بيش ترى در اختيار آنان قرار خواهيد داد و از همه مهم تر مردم ،رسانه ها و سياسيون شهر ميدانند كه شهردار معزول رشت نقش عمده اى در سياسى كردن شهردارى و مداخله در انتخابات شورا و مجلس شورا اسلامى و انتخابات رياست جمهورى داشته است حال اين سؤال وجود دارد چرا ايشان چنين موضع اى را تا ٢٨ ارديبهشت امسال نداشته است مگر شخص شما و ديگر اعضاى شوراى چهارم كه همراه و همسو و همگام شهردار معزول بوديد و از امكاناتى كه وى در اختيار شما گذاشت استفاده نكرديد؟ مگر شما در ليست انتخاباتی حادث و پس از آن عقلانيت و توسعه شهردار معزول نبوديد؟  حال چه شده است كه از هزينه هاى سنگين انتخاباتى دم مى زنيد؟اطمينان داشته باشيد با اين نوع موضع گيرى دامن شما از اتهامات پاك نمى شود و شما همچنان در پيشگاه شهروندان مدافع آن مرد معزول و شريك تخلفات او هستيد و وارونه نمايى در اين شرايط به كار شما نمى آيد

٤.اقاى رسولى بگذار به شما بگويم شما و دوستان ثابت قدمتان در شوراى چهارم شريك تخلفات و مفسده هاى شهردار معزول رشت در انحراف بودجه ،تصويب بودجه غير واقعى ،تهاتر هاى بى حساب و كتاب  به ويژه ساختمان دانا ،تنديس گلسار،زيتون فلكه گاز ،همايش بررسى انتخابات آمريكا ،پل هاى عابر پياده ،خريد لوله و كاشى خارج از استان ،پروژه BRT،قطع درختان هفتاد ساله خيابان امام خمينى ،برنامه هاى روز رشت ،پيمانكاران سفارشى شهردارى رشت چون پل شير ،شيد،دهكده سبز و داريك نوين ،تضعيف بازار بزرگ ،بهم ريختگى حمل و نقل و ترافيك شهر و ...نقش داريد و فكر نكنيد با اين نوع مواضع تبرئه ميشويد و مردم همنشينى و همكارى هاى شما با شهردار معزول را فراموش نمى كند

٥.اقاى رسولى در حالى از هزينه كرد ٤٠٠ ميليون تومانى براى موكب اربعين شهردارى رشت در كربلا برآشفته شده است كه با ميدان دارى ايشان بيش از ٣ ميليارد تومان هزينه دو باشگاه فوتبال شده است كه داراى مالك شخصى بودند ممكن است بگويند براى شادى و نشاط مردم چنين هزينه هايى توجيه دارند اما آيا انانى كه براى زيارت خون خدا به كربلا مى روند و شهردارى رشت ميزبان آنان است جزو مردم به حساب نمى آيند!؟ چرا آن زمانى كه حقوق و بيمه و سنوات پرسونل آتش نشانى و پاكبانان و كارگران هزينه فوتبال ميشد دم برنياورديد و اكنون به يادتان آمده است كه آنان حقوقى دارند و سفره هايشان خاليست چرا آن زمان ك محمود باقرى صداى شهروندان و پرسونل شهردارى شده بود از سوى شهردار معزول و دوستانتان محكوم به رفتار پوپوليستى و ضد توسعه ميشد!؟

٦.تهاجم رسانه اى و علنى اقاى رسولى نوعى پاسخگويى متقابل به مواضع اخير شهردار رشت از جمله اعلام بدهى ٧٣٠ ميليارد تومانى

شهردار رشت و ضرورت اصلاح پروژه پياده راه و BRT و ممنوعيت تيم دارى توسط شهردارى است و خواسته است به شهردار جدید رشت هشدار دهد وارد حوزه ممنوعه گذشته نشود  اما اقای رسولی بداند اگر شهردار رشت سکوت کند و از فجایع گذشته چیزی نگوید مردم مواضع و سخنرانی های ایشان را در دفاع از اقدمات شهردار معزول رشت نمی کنند و روزی که خیلی دور نیست به روشنی به یادش خواهند اورد. ممکن است اکنون قانونی برای مالیات دروغ و سفسطه گری وجود ندارد اما به طور عرفی ایشان مالیات بسیاری بدهکارند که باید  روزی تسویه نماید .

در پایان به نصیحت بنده گوش کنید به خود آیید که فردا دیر است.

 

 

 

نظرات   

 
0 #1 HENRIETTA FERNANDO 1396-08-13 16:25
سلام،
این برای اطلاع عموم مردم است که خانم هنریتا فرناندو، قرض دهنده وام خصوصی، یک فرصت مالی برای هر کسی که نیازمند کمک مالی است، افتتاح کرده است. ما وام با نرخ بهره 2٪ برای افراد، شرکت ها و شرکت ها را تحت شرایط و شرایط روشن و قابل درک قرار می دهیم. امروز از طریق ایمیل با ما تماس بگیرید: ()
نقل قول
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی