وقتی سلامت مردم برای رای آوردن هزینه فوتبال و پیاده راه شد / محمود باقری خطیبانی

 

  صریحا می گویم که برای دوستان ثابت قدم شهردار معزول ، اجرای طرح پیاده راه از نان شب هم واجب تر بود

خطیب آنلاین: در راستای تجمعات اخیر مردم سراوان رشت در اعتراض به شیرابه سراوان و غیر قابل تحمل شدن زندگی در این منطقه و مناطق پیرامون آن لازم دانستم در راستای رساندن پیام مردم به مسئولان به ویژه اعضای محترم شورا و شهرداری رشت چندنکته را یاد آوری کنم :

1-  من چند روز قبل به اتفاق چند تن از دوستان به زیارت بقعه متبرکه امامزاده هاشم رفته بودیم که با پدیده بدی مواجه شدم و آن این که مگس تمام منطقه را فرا گرفته بود و حتی برای خواندن نماز و دعا با مشکل  مواجه شدیم . کسبه امامزاده  هاشم به ویژه عرضه کنندگان گوشت و کباب و نان هم معترض بودند و می گفتند که گردشگران در این منطقه توقف نمی کنند و آنانی که توقف می کنند با دیدن مگس ها فرار می کنند .

2- تا آن جا که یادم می اید سال گذشته در شورای چهارم که من حضور داشتم اهالی منطقه تجمعات اعتراض آمیزی داشتند و چون اقدامات خاصی صورت نگرفت و مشکل مردم حل نشد این تجمعات مجددا آغاز شده است . مردم این منطقه افراد دلسوز و معتقدین به نظام و انقلاب هستند و بخاطر بی توجهی و بی برنامگی مسئولان شهری در شنیدن اعتراض به حق مردم منطقه که از بوی بد زباله ها به تنگ آمده و به انواع و اقسام بیماری مبتلا شده اند ،  تنها راه باقیمانده برای مردم این منطقه تجمع اعتراض آمیز است تا صدایشان شنیده شود . مسئولان درک کنند که ادامه حیات و زندگی در این منطقه ممکن نیست و به فکر چاره جویی باشند نه سخنرانی و وعده و وعید و تشکیل کمیته و بازدید و تلاش برای اقناع  مردم معترض .  

3- شورای چهارم به ویژه طیف موافق شهردار معزول که تعدادی از آنان هم اینک در شورای پنجم حضوردارند در وضعیت کنونی سراوان نقش دارند . من واقعا از روی بغض و کینه چنین نمی گویم بلکه مستندا عرض می کنم که بودجه لندفیل سراوان و برخی دیگر از پروژه های شهری هزینه پیاده راه فرهنگی شد . صریحا می گویم که برای دوستان ثابت قدم شهردار معزول ، اجرای طرح پیاده راه از نان شب هم واجب تر بود و فقط می خواستند این طرح با هر هزینه ای به بهره برداری برسد و بگویند که این نماد شورای چهارم است در حالی که کمی آن طرف تر مردم سراوان در کوه زباله گرفتار بودند و آقایان ترجیح دادند که پیاده راه داشته باشند .

4- خدا را شکر فردی متصدی شهرداری رشت است که هم دکترا دارد و هم غیر بومی است و هم تخصص و تجربه اجرایی و سوابقش بیشتر از آن شهردار معزول  و متخلف است و کاملا به صورت تخصصی اعلام داشته که شهرداری 730 میلیارد تومان بدهی دارد . به نظر بنده بدهی شهرداری بیش از این می باشد. پیاده راه و بی آر تی نیز باید بازنگری بشود . من و دیگر همکارانم هر قدر تذکر دادیم و فریاد کشیدیم که پیاده راه و بی آر تی شهر را با مشکل مواجه می کند گوش نکردند و با تبلیغات فراوان و با هزینه وحشتناک رسانه ای مرا و ما را ضد توسعه و ضد عقلانیت معرفی کردند. فکر می کنم زمان مناسبی است که آن دوستان موافق اقدامات شهردار معزول روز استیضاء ایشان به بهانه حل مشکل سراوان با دکتر بجفی استاندار سابق به آنجا رفتن وجلسه را از اکثریت انداختند، امروز به میان مردم سراوان بروند و به آن پاسخ دهند که چرا حیات و زندگی آنان را با بی تدبیری و باند بازی و حمایت چشم بسته از آن متخلف مشهور به این روز رساندند .   

5- جنگل های زیبای سراوان با وجود بهترین زمین های زراعی و بهترین محصولات ، در سایه غفلت مسئولین به وضعیت کنونی مبتلا شده است و علاوه بر شورا و شهرداری ، مسئولان محیط زیست و منابع طبیعی در ایجاد شرایط کنونی در سراوان ذی نقش اند و استدعای من از نهادهای نظارتی  این است که  به کمک مردم سراوان بیایند و به وعده های بی فرجام مسئولان شهری توجه نکنند و تدبیری اتخاذ کنند که وضعیت این منطقه بسرعت به شرایط نسبتا طبیعی باز گردد .  

6- یکی از پیشنهاداتم این است که اعضای شورای شهر و مسئولان ذی ربط شهرداری و محیط زیست و منابع طبیعی به همراه خانواده های شان و برای همدردی با مردم سراوان هفته یک شب در سراوان  سکونت داشته باشند تا اثبات کنند برای مردم این منطقه احترام قایل هستند و درک روشنی از مشکلات آنان دارند و  اراده کرده اند که بحران زیست محیطی منطقه سراوان را حل کنند و فقط نگویند که " وضعیت لندفیل سراوان در نقطه ی مطلوبی قرار دارد و جای نگرانی نیست"بلکه عملا هم نشان دهند که وضعیت این منطقه چقدر مطلوب است .

 

 

 

 

نظرات   

 
0 #1 HENRIETTA FERNANDO 1396-08-13 16:25
سلام،
این برای اطلاع عموم مردم است که خانم هنریتا فرناندو، قرض دهنده وام خصوصی، یک فرصت مالی برای هر کسی که نیازمند کمک مالی است، افتتاح کرده است. ما وام با نرخ بهره 2٪ برای افراد، شرکت ها و شرکت ها را تحت شرایط و شرایط روشن و قابل درک قرار می دهیم. امروز از طریق ایمیل با ما تماس بگیرید: ()
نقل قول
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی