شما برند بازید؛ وای اگر گربه ش نماید شیر نر/

 

 

 


خطیب آنلاین: شما برند بازید؛ وای اگر گربه ش نماید شیر نر/  
خطیب آنلاین، شهردار رشت در مراسم افتتاح نخستین کنگره دانشجویی صنایع غذایی ایران که با شرکت دانشجویان ۲۲ استان کشور برگزار شد اظهار داشت است : اگر بخواهیم حرف جهانی بزنیم در تعامل از میکروفونی که داریم صحبت میکنیم ، تالاری که می خواهیم همایش اجرا کنیم و تنظیم وقت برنامه و بسیاری از موضوعات دیگر باید در مقیاس آن برند باشد وبه سمت سیستمی پیش برویم که جزو برند ثابت برای خود وکشورهای جهان باشیم.( گیل نگاه)  
به نظرم رسید در خصوص سخنرانی شهردار رشت در این همایش چند موضوع را توضیح دهم :  
یکم :  این که  رشت به عنوان شهر خلاق در یونسکو ثبت شده است ، اقدام مبارکی است ؛ زیرا رشت به خاطر داشتن تنوع زیاد گیاهی، بهره‌مندی از محصولات دریایی و نیز سابقه تاریخی کهن، از تنوع غذایی کم‌نظیری برخوردار است. بر اساس برخی آمارهای اعلام شده، ۱۷۰ نوع غذای محلی در رشت تهیه می‌شود. در بسیاری از مناطق ایران به خاطر کمیاب بودن منابع غذایی در فصل زمستان، تنوع غذایی در این فصل کاهش چشمگیری می‌یابد. این در حالی است که در گیلان، حدود ۶۰ غذای محلی ویژه زمستان وجود دارد.هم چنین وجود تعداد زیادی رستوران و غذاخوری در این شهر، حکایت از اهمیت مردم این دیار به تنوع غذایی و مقوله خوراک دارد.
دوم : شاید اصلی‌ترین مزیت حضور در این شبکه جهانی را بتوان در افزایش آگاهی جهانی از ویژگی‌های منحصر به فرد شهر رشت دانست. این آگاهی اگر در مسیر درست هدایت شود، در نهایت می‌تواند به افزایش سرمایه‌گذاری بر ویژگی منحصر به فرد رشت و دیگر ، استفاده بهینه از سرمایه‌های انسانی، رونق گردشگری و افزایش شمار گردشگران بین‌المللی و در نهایت رونق اقتصادی و فرهنگی این شهر بیانجامد.
سوم: شهردار و باند رسانه ای اش به عنوان یک حربه جنگ روانی به طور مکرر ، تکرار می کنند که منتقدان و مخالفان شهردار ، مخالف پیاده راه فرهنگی  و یا شهرخلاق غذا و یا مدرن سازی شهر هستند و از این طریق منتقدان خود را بایکوت می کنند اما هیچ گاه توضیح نمی دهند که منتقدان حرف های اساسی برای گفتن دارند و دارند از اعتبار شهر و منافع شهروندان دفاع می کنند و شهردار نمی خواهد این حرف ها به گوش مردم برسد .
چهارم : من روز جمعه مهمانی از تهران داشتم و آدرس خانه را به ایشان دادم و وقتی به منزل رسید اولین اعتراضش به من این بود که آقای باقری رشت چرا بدین صورت درآمده است؟ ترافیک زیاد ، چاله چوله های فراوان ، خیابان های خسته و بی رمق، مردمان عصبی و ... نتیجه مدیریت شهری شماست !؟ قسم می خورد که اگر  ماهی سفید مجانی در بازار رشت به او بدهند حاضر نیست در این ترافیک گیج کننده و سوهان اعصاب ، وارد شهر شود . من به ایشان حق دادم و البته سکوت کردم. به مهمان چه بگویم ؟  
پنجم: من نمی دانم چرا اصلا چشم هایی که باید وضعیت شهر را  ببینند یا نمی بیند یا خودشان را به ندیدن زده اند ؟ وقتی در شهری که  در روز  بیش از یک میلیون ساکن دارد نه پارکینگی به کفایت وجود دارد و نه عرض خیابانی تعریض شده است و نه   می شود در شهر تردد کرد و ترافیک مردم را روانی کرده است و نه هتل درست و حسایی دارد و نه راه دسترسی به هتل و مسافرخانه های محدوده بازار وجود دارد، کدام گردشگر ساعت ها وقت خود را می گذارد تا با امنیت خاطر چند ساعت در رشت قدم بزند و لذت ببرد ؟ مسافران ورودی به گیلان یا از طریق جاده سنگر به فومن و صومعه سرا و رضوانشهر و انزلی و طالش و آستارا می روند و یا بعد از پلیس راه رشت فرمان ماشین را کج می کنند به سمت کوچصفهان و آستانه و خمام و لشت نشا و خشکبیجار و لاهیجان و ... می روند ؟ مگر آنانی که واقعا مجبورند وارد رشت شوند...  
ششم : شهردار رشت وقتی در یک همایش محترم طاقت ضعف تجهیزات سخنراتی را ندارد و لب به اعتراض می گشاید و خود را محق جلوه می دهد آیا برای ساکنان این شهر هیچ حقوق و حرمتی قایل نیست؟ ایا مردم حق ندارند از شما بپرسند که چرا بدون رعایت پیش نیاز ها، پیاده راه ساختید و شهر را قفل کردید ؟ آیا منتقدان حق ندارند از شما جویا شوند چرا این همه ولنگاری مالی در پروژه های شهری دارید ؟ آیا شهروندان حق ندارند از شما بپرسند ترافیک شهر چرا به این شکل درآمده است؟ آیا مردم محق نیستند که بدانند پروژه بی ار تی بر اساس کدام مطالعه و ضرورتی اجرا شد و شهر را به بن بست کشاند ؟ آیا فکر نمی کنید که هم مردم و هم منتقدان از بی مسئولیتی های شما خسته  شده اند ؟ شما برند سازی نمی کنید شما برند بازید !؟
هفتم: من بشدت اعتقاد دارم شهرداری توسط شهردار و موافقان شورایی شهردار و یک باند پیمانکاری و زمین خوار و دلال به گروگان گرفته شده است و با فعالیت های نمایشی مردم را عاصی کرده اند. استاندار و نماینده ولی فقیه و نماینده مجلس و فعالان اجتماعی و متخصصین شهری و تعدادی از اعضای شورا با این اقدامات مخالفت علنی می کنند اما گویی این صداها شنیده نمی شود و بعد این اقایان با پررویی تمام توصیه می کنند که همه چیز باید استاندارد باشد و یا مشکلات را به کف خیابان ها نکشانید ؟! 
ا
جناب دکتر نجفی استاندار محترم ، حضرت آیت الله قربانی نماینده محترم ولی فقیه ، نمایندگان محترم مجلس ، نهادهای گرامی نظارتی و ... شما در این شهر زندگی می کنید و هم عینا و هم از طریق مجاری مختلف ، در جریان وقایع شهر قرار دارید ایا در شهر  رشت آثاری از آرامش را می بینید؟ آیا اعتراضات مردمی به گوش نمی رسد ؟ ایا این وضعیت قابل تداوم است ؟ امیدوارم برای رشت فکری بشود و ...

 

 

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی