آمریکا خود تروریست و تروریست‌پرور است

 

 

 

مقام معظم رهبری:
آمریکا خود تروریست و تروریست‌پرور است

خطیب آنلاین: حضرت آیت‌الله خامنه‌ای مسائلی همچون «حقوق بشر، تررویسم و ادعای ایجاد بی‌ثباتی از سوی ایران در منطقه» را بهانه‌های آمریکا علیه نظام اسلامی دانستند و خاطرنشان کردند: آمریکا، خود تروریست و تروریست‌پرور است.

به گزارش خطیب آنلاین به نقل از خزر،حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر امروز (دوشنبه) در دیدار سران قوا، مسئولان و کارگزاران نظام و جمعی از مدیران کشور، اعتماد همه رأی دهندگان به صندوق انتخابات نظام اسلامی را مهمترین واقعیت انتخابات ۲۹ اردیبهشت خواندند و با تأکید بر ضرورت ایجاد فضایی جدید از همکاری و کار و تلاش برای پیشرفت ایران و اعتلای نظام افزودند: برای اداره درست کشور و مدیریت فرصتها و تهدیدها باید ضمن استفاده از تجربیات که مهمترین آنها وحدت ملی و اعتماد نکردن به امریکاست، به ملاکهای درست تصمیم گیری اتکا کرد که اصلی ترین این ملاکها، «تأمین منافع ملیِ حقیقی» یعنی منافعی است که با هویت ملی و انقلابی ملت در تعارض نباشد.
حضرت آیت الله خامنه‌ای در ابتدای سخنان خود، ماه مبارک رمضان را فرصتی طلایی و مغتنم برای «تضرع به درگاه خداوند متعال»، و «نورانی کردن دلها» خواندند و خاطرنشان کردند: دستیابی به اهداف و خواسته‌های والا در گرو ارتباط با خداوند و تلاش صادقانه و مؤمنانه است و اگر جامعه اسلامی و انقلابی از ذکر و تضرع به درگاه پروردگار غافل شود، ضربه خواهد خورد.
رهبر انقلاب اسلامی سپس در نگاهی به مسائل روز، درخصوص «انتخابات ۲۹ اردیبهشت» گفتند: انتخابات کار بزرگی بود و قدرت انقلاب و عمق نفوذ نظام اسلامی را در دلهای مردم نشان داد، اگرچه رسانه‌های جهانی در تبلیغات پر حجم خود هیچ اشاره‌ای به این مسئله مهم نمی‌کنند.
ایشان، کار با ارزش همه مشارکت‌کنندگان در انتخابات را «ابراز اعتماد به نظام اسلامی» خواندند و افزودند: کار مشترک مردم فارغ از اینکه به چه کسی رأی دادند، این بود که به صندوق رأیِ جمهوری اسلامی و به حرکت عظیم مقرر شده در قانون اساسی یعنی انتخابات، «اعتماد» کردند.
حضرت آیت الله خامنه‌ای با انتقاد از برخی افراد که با تفسیرهای غلط به دنبال تقسیم کردن مردم هستند، افزودند: نباید با بگومگوها و تقسیم کردن مردم، کار بزرگ ملت در انتخابات را خراب و ضایع کرد.
ایشان با اشاره به اقدامات وقیحانه امریکایی‌ها بعد از انتخابات ریاست جمهوری ایران در افزایش تحریم‌ها و کوبیدنِ بیش از پیش بر طبل دشمنی، افزودند: در مقابل این دشمنی‌ها، باید فضای جدیدی از همکاری، کار و تلاش برای رسیدن به هدف مشترک یعنی «پیشرفت کشور و اعتلای جمهوری اسلامی» ایجاد کرد و همه در آن فضا، سهیم و شریک شوند.
رهبر انقلاب اسلامی، لازمه تحقق اهداف و به زانو درآوردن دشمن را «تلاش و ایستادگی» خواندند و گفتند: همه باید به مسئولین کشور کمک کنند و مسئولین نیز باید با رعایت حال مردم، در بخشهای مختلف با یکدیگر همکاری کنند.
حضرت آیت الله خامنه‌ای تأکید کردند: مشی همیشگی بنده این بوده و هست که از همه دولتهایی که بر سر کارند، حمایت می‌کنم و بعد از این نیز همین‌گونه خواهد بود.
رهبر انقلاب اسلامی سپس با ورود به بحث اصلی خود یعنی چگونگی مدیریت صحیح کشور و تشخیص راه از بیراهه، گفتند: اداره صحیح کشور در وهله اول نیازمند مشخص شدن «ملاک‌های تصمیم سازی و تصمیم گیری» و در مرحله بعد، نیازمند «استفاده از تجربه های ۳۸ سال گذشته» است.
حضرت آیت الله خامنه ای در تبیین ملاک های تصمیم گیری صحیح، به «منافع ملی» به عنوان ملاک اصلی اشاره کردند و افزودند: البته منافع ملی آن زمانی واقعاً منافع ملی است که با «هویت ملی و انقلابی ملت ایران» در تعارض نباشد.
رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: منافع ملی باید با هویت ملی تطبیق داده شود نه اینکه هویت ملی تابعی از موضوعاتی تحت عنوان منافع ملی قرار گیرد، زیرا در واقع آن موارد، «منافع تخیلی» است نه منافع ملی.
حضرت آیت الله خامنه ای در ادامه به بیان معنای هویت ملی پرداختند و افزودند: هویت ملی ایران براساس سه عنصر «مسلمان بودن، انقلابی بودن و عمق تاریخی»، شکل می گیرد و در تعریف هویت ملی حتماً باید این سه عنصر مد نظر قرار گیرند.
ایشان گفتند: مسئولان کشور اعم از دولت محترم، قوه قضاییه، قوه مقننه و همه کسانی که تصمیم های کلان می گیرند، باید از هر تصمیمی که شائبه بیگانه بودن با اسلام، انقلاب و تاریخ ملت ایران و یا ضدیت با آنها را داشته باشد، پرهیز کنند.
رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه تعریف ارائه شده از منافع ملی به معنای نادیده گرفتن پیشرفتهای بشری و محروم کردن خود از این پیشرفتها نیست، افزودند: متأسفانه این روزها تأویل برخی سخنانی که مسئولان بیان می کنند، بصورت وسیع، رایج شده است و نباید تعریف منافع ملی در چارچوب هویت اسلامی، انقلابی و تاریخی، به معنای بسته شدن راه استفاده از پیشرفتهای بشری، تأویل شود.
حضرت آیت الله خامنه ای یک نکته مهم را درخصوص منافع ملی متذکر شدند و تأکید کردند: منافع ملی ما نباید تحت تحمیل خارجی قرار گیرد.
ایشان با تأکید بر اینکه قدرتهای استکباری برای تحمیل خواسته های خود شیوه های مختلفی بکار می گیرند، افزودند: یکی از این شیوه ها تأمین منافع مستکبران تحت عنوان «هنجارهای بین المللی» است تا از این راه، کشورهای مستقل و ظلم ستیز را به هنجارشکنی متهم کنند.
رهبر انقلاب اسلامی گفتند: اخیراً امریکایی‌ها در سخنان خود درباره ایران، تحت عنوان هنجارهای بین المللی موضوع «بی ثبات سازی منطقه» را مطرح می کنند که در پاسخ آنها باید گفت اولاً این منطقه چه ارتباطی به شما دارد و ثانیاً عامل بی ثباتی منطقه، شما و عمّالتان هستید.
حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به نقش امریکایی‌ها در ایجاد گروهک داعش و حمایت‌های نظامی و تدارکاتی از این گروهک، خاطرنشان کردند: ادعای تشکیل ائتلاف بر ضد داعش یک دروغ است، البته امریکایی‌ها با «داعشِ کنترل‌نشده» مخالفند اما اگر کسی بخواهد واقعاً داعش را نابود کند، با او مقابله می کنند.
رهبر انقلاب اسلامی اتهام اخیر رئیس جمهور امریکا به ایران مبنی بر حمایت از تروریسم و نیز اتهام های حقوق بشری امریکایی‌ها را در چارچوب شیوه هنجارتراشی برای تأمین منافع مستکبران برشمردند و خاطرنشان کردند: اینکه امریکایی‌ها، در کنار حکام قرون وسطایی و قبیله ای سعودی، از حقوق بشر سخن می گویند و در جایی که بویی از دموکراسی نبرده، به جمهوری اسلامی که مظهر مردم سالاری است، تهمت می زنند واقعاً مضحک است و به عنوان یک لکه ننگ تاریخی بر پیشانی آنها خواهد ماند.
رهبر انقلاب اسلامی در بخش بعدی سخنانشان به تبیین چگونگی استفاده از تجربه ها در اداره صحیح کشور، و مدیریت فرصتها و تهدیدها پرداختند.
ایشان با اشاره به «تأثیر تعیین کننده انسجام و وحدت ملی» در موفقیتهای ۴ دهه اخیر افزودند: باید از این تجربه موفق در اداره کشور استفاده کرد، البته وحدت منافاتی با اعلام مخالفت با سیاستهای دستگاهها ندارد اما نباید در زمینه مسائل کلان در کشور کشمکش و بگومگو باشد.
حضرت آیت الله خامنه ای «دو قطبی شدن کشور» و «دو دستگی مردم» را تجربه ای خطرناک دانستند و افزودند: در سال ۵۹، رئیس جمهور وقت جامعه را دو قطبی، و مردم را به دو دسته مخالف و موافق تقسیم کرد که نباید این تجربه تکرار شود.
رهبر انقلاب اسلامی «فاصله گذاری واضح با دشمن» را زمینه‌ساز وحدت ملی دانستند و افزودند: مسئولان باید با دشمن خارجی و عوامل داخلی او فاصله گذاری جدی کنند.
ایشان با یادآوری تجربه تلخ حوادث سال ۸۸ گفتند: در آن حوادث عده ای در خیابانها به صراحت علیه اساس انقلاب و باورهای دینی شعار دادند و چون با آنها مرزبندی و فاصله گذاری نشد مشکلات ادامه یافت.
«تکیه بر ظرفیتهای داخلی و اولویت دادن به تولید ملی» نکته دیگری بود که رهبر انقلاب در بحث اداره صحیح کشور بر آن انگشت گذاشتند.
ایشان افزودند: کشور دارای نیروی انسانی جوان و بسیار خوب و کارآمد است که ظرفیت خود را در پیشرفتهای علمی از جمله مسئله انرژی هسته ای نشان داده است و باید از تجربه مفید استفاده از جوانان برای پیشبرد بخشهای دیگر کشور نیز استفاده کرد.
حضرت آیت الله خامنه ای، «اعتماد نکردن به دشمن» را از دیگر تجربه های اساسی و جدی خواندند که باید در مدیریت کشور به آن توجه کامل شود.
ایشان افزودند: می توانستیم به دشمن اعتماد نکنیم اما در جاهایی به علتهایی مثلاً برای گرفتن بهانه از دست آمریکایی ها کوتاه آمدیم که البته بهانه گرفته نشد و ضربه هم خوردیم.
رهبر انقلاب به مسئولان تأکید کردند: هر جا عرصه کار با بیگانگان است باید با دقت، وسواس و احتیاط کامل وارد شد و در لحن و بیان هم بگونه ای سخن گفت که اعتماد به دشمن در آن احساس نشود، زیرا هم در داخل و هم نزد بیگانگان تأثیر منفی خواهد داشت.
حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به قضیه «برجام» گفتند: به مسئولانی که پیگیر این مسئله بودند اعتماد داشتیم و داریم چرا که آنها را خودی و مؤمن می دانیم اما در همین ماجرا در مواردی به علت اعتماد به حرف طرف مقابل از مسائلی صرف نظر کردیم یا اهتمام لازم را به خرج ندادیم که در نتیجه خلاهایی باقی ماند که دشمن در حال استفاده از آنهاست.
رهبر انقلاب به نامه آقای ظریف به مسئولان اروپایی درباره موارد نقض برجام به‌دست امریکایی ها اشاره کردند و افزودند: وزیر امور خارجه که مخالف مذاکرات نیست اما چون انسانِ «متدین، با وجدان و دارای احساس مسئولیت» است، در این نامه موارد مختلف «نقض روح و جسم برجام» را تشریح کرده است.
حضرت آیت الله خامنه ای، «هیأت نظارت بر برجام» را به دقت و اجرای کامل وظایف خود فراخواندند و افزودند: در پذیرش برجام، شرایط صریحی را بصورت مکتوب مشخص کرده ایم که هیأت نظارت بر برجام باید مراقبت کند تا این شرایط به دقت رعایت شود.
ایشان تأکید کردند: وقتی دشمن با وقاحت در مقابل شما ایستاده است، هر نوع کوتاهیِ شما را حمل بر ضعف و ناچاری می کند و گستاخ تر می شود، بنابراین باید کاملاً مراقب بود.
«تقویت اقتدار نظامی و امنیتی» نکته دیگری بود که رهبر انقلاب در ترسیم بایدها و نبایدهای «اداره صحیح کشور و مدیریت فرصتها و تهدیدها» مورد تأکید قرار دارند.
ایشان افزودند: بدیهی است که امریکا برای حذف عناصر اقتدار ایران از سپاه و نیروی قدس بدش بیاید و شرط و شروط بگذارد که مثلاً سپاه نباشد، بسیج دخالت نکند، در مسائل منطقه‌ای اینطور رفتار کنید و امثال این حرفها، اما همه مسئولان باید برعکس دشمن، عناصر اقتدار و عزت ایران یعنی نیروهای مسلح، سپاه، بسیج و همه عناصر مؤمن و انقلابی را تقویت کنند.
حضرت آیت الله خامنه ای در ادامه سخنانشان به بیان چند نکته مهم و تأثیرگذار اقتصادی در اداره صحیح کشور پرداختند.
ایشان خاطرنشان کردند: رئیس جمهور محترم در سخنانشان مواردی را گفتند که «باید بشود» اما مخاطب و مجریِ عمده این موارد، خود ایشان و تیم کاریِ دولت هستند.
رهبر انقلاب با اشاره به تأثیر جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی در اداره اقتصادی کشور، «رسیدگی حقیقی به روستاها از جمله ایجاد صنایع روستایی» را حلّال برخی مشکلات از جمله حاشیه نشینی و مفاسد ناشی از آن خواندند و گفتند: ایجاد امکاناتِ رفت و آمد و انتقال راحت محصولات روستاها برای روستاییان، بسیار مهم است.
«مدیریت صحیح واردات از جمله جلوگیری شدید از وارداتِ محصولاتی که به تولید مشابه داخلی ضربه می زند»، «استفاده مردم از محصولات داخلی به عنوان زمینه لازم برای ارتقای کیفیت این محصولات»، «مقابله با قاچاق»، «اجرای صحیح و شایسته اصل ۴۴» و مسئله «امنیت سرمایه گذاری» از دیگر نکاتی بود که رهبر انقلاب اسلامی در این بخش از سخنانشان به آنها اشاره کردند.
ایشان در جمع بندی مطالب اقتصادی سخنانشان گفتند: ما مسئولان در این چند سال درباره مسائل اقتصادی خیلی حرف زده ایم اما اکنون باید وارد عمل شد، به همین علت «ارائه نقشه راه روشن و جامع» از اولین کارهایی است که دولت باید انجام دهد.
حضرت آیت الله خامنه ای «فضای مجازی» را از دیگر مسائل مهم و تأثیر گذار در اداره صحیح کشور خواندند.
رهبر انقلاب خاطرنشان کردند: بهمنی از مسائل ضد ارزشی و مخالف منافع ملی، مطالب درست و نارست، اطلاعات غلط یا صحیح و حتی شبه اطلاعات بر ذهن جامعه فرود می آید که باید این فضا کنترل شود، اما نباید ملت را از فضای مجازی محروم کرد.
ایشان با انتقاد از کوتاهی ها در زمینه ایجاد شبکه ملی اطلاعات افزودند: شماری از کشورها با ایجاد شبکه ملی اطلاعات، ضمن رعایت خطوط قرمز خود و کنترل صحیح فضای مجازی از اینترنت برای تأمین منافعشان بهره گرفته اند.
حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: باید همه مردم بتوانند از منافع فضای مجازی استفاده کنند و در زمینه هایی که به ضرر کشور، افکار عمومی و به ویژه جوانان نیست، سرعت اینترنت افزایش یابد و هر کار لازم دیگر نیز انجام شود.
مسئله «امریکا» آخرین موضوعی بود که رهبر انقلاب اسلامی به آن پرداختند و افزودند: بسیاری از مسائل با امریکا اساساً قابل حل نیست زیرا مشکل امریکا با ما ناشی از مسائلی همچون انرژی هسته‌ای و حقوق بشر نیست، بلکه مشکل آنها با اصل جمهوری اسلامی است.
حضرت آیت الله خامنه‌ای، سر کار آمدن نظام اسلامی در منطقه‌ای مهم و در سرزمینی ثروتمند همچون ایران و در پیش گرفتن سیاستهای مستقل را عامل اصلی دشمنی امریکایی‌ها با جمهوری اسلامی دانستند و گفتند: آنها با اصل استقلال کشور مخالفند و حتی اگر حکومتی در کشور بر سر کار بود که دینی و انقلابی نبود اما مستقل بود، مخالفت‌ها و معارضه‌هایی با آن وجود داشت.
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به منابع و امکانات فراوان ایرانِ اسلامی گفتند: قدرتهایی که کارشان دست‌اندازی در کشورهاست، حاضر نیستند از چنین لقمه‌ای بگذرند، اما انقلاب اسلامی نمی‌گذارد این لقمه از گلوی آنها پایین برود.
حضرت آیت الله خامنه‌ای مسائلی همچون «حقوق بشر، تررویسم و ادعای ایجاد بی‌ثباتی از سوی ایران در منطقه» را بهانه‌های امریکا علیه نظام اسلامی دانستند و خاطرنشان کردند: امریکا، خود تروریست و تروریست‌پرور و حامی رژیمی همچون رژیم صهیونیستی است که مغزِ تروریسم است و از روز اول با ترور و ظلم بوجود آمده است، بنابراین، با امریکا نمی‌توان کنار آمد.
ایشان در همین زمینه تأکید کردند: نباید حرفهای مبهم و دوپهلو زد که موجب سوء استفاده شود بلکه باید مطالب و مواضع، صریح و روشن بیان شود.
رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: امریکایی‌ها بدانند جمهوری اسلامی از مواضعی همچون ظلم‌ستیزی و دفاع از فلسطین دست بر نمی‌دارد و از تلاش برای احقاق حقوق ملت کوتاه نمی‌آید.
حضرت آیت الله خامنه‌ای در جمع‌بندی سخنانشان، ملت ایران را ملتی زنده و انقلاب اسلامی را بالنده و جوان خواندند و خاطرنشان کردند: این شرایط، آینده خوبی را به ملت نوید می‌دهد و امیدواریم وضع مردم روز به روز بهتر شود و تهدیدها را به بهترین وجه دفع کند.
پیش از سخنان رهبر انقلاب اسلامی، رئیس‌جمهور با تشکر از مردم و رهبر معظم انقلاب بخاطر شکل‌گیری حماسه انتخابات ۹۶ گفت: پیروز انتخابات ملت است و دوران رقابت‌ها و بگومگوها دیگر پایان یافته و امروز باید به خواسته‌ها و مطالبات مردم توجه کنیم.
رئیس‌جمهور مهمترین مطالبات مردم را رفع مشکلات اقتصادی بویژه اشتغال و بهبود معیشت برشمرد و افزود: بی‌تردید اگر همه در کنار هم پشت سر رهبر معظم انقلاب قرار گیریم می‌توانیم بر مشکلات فائق آییم.
آقای روحانی با بیان اینکه بدخواهان دنیا از جمله آمریکا بیش از گذشته از عظمت ایران نگران هستند، خاطرنشان کرد: باید منتظر نقشه‌ها و توطئه‌های جدید دشمنان باشیم، البته این توطئه‌ها برای ملت ایران تازگی ندارد و مردم ما در حوادث سخت‌تر و پیچیده‌تر در برابر دسیسه‌های آنها پیروز شده اند و در آینده نیز پیروز خواهند شد.
رئیس‌جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به قرار داشتن در هفته‌های پایانی دولت یازدهم و نزدیک شدن به آغاز فعالیت دولت دوازدهم، به تشریح خدمات دولت پرداخت.
آقای روحانی، «کنترل تورم و تک رقمی کردن آن»، «رشد اقتصادی بالای هشت درصد»، «ایجاد اشتغال، رشد مثبت در تراز بازرگانی»، «ثبات قیمت ارز»، «کاهش اتکای بودجه به نفت و افزایش اتکا به مالیات»، «افزایش تولید و صادرات نفت و محصولات پتروشیمی»، «گازرسانی به ۹ هزار روستا و آبرسانی به بیش از پنج هزار روستا، برق‌رسانی به همه روستاهای بالای ۱۰ خانوار» و «اتصال ۲۸ هزار روستا به اینترنت» را از جمله دستاوردهای دولت یازدهم اعلام کرد.
رئیس‌جمهور با اشاره به نامگذاری سال جاری به نام «اقتصاد مقاومتی: تولید- اشتغال»، گفت: همه تلاش‌ها در دولت دوازدهم در جهت تحقق این شعار خواهد بود.
آقای روحانی حل مشکل اشتغال را نیازمند کاری بزرگ و ملی دانست و با بیان اینکه برای تحقق برنامه ششم در حوزه اشتغال باید بیش از ۹۰۰ هزار شغل در سال ایجاد شود، خاطرنشان کرد: برای ایجاد شغل نیازمند سرمایه، اصلاح امور بانکی، افزایش مهارت‌های جوانان و توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان هستیم.
رئیس‌جمهور، حمایت از محرومان و مستضعفان را یکی دیگر از برنامه‌های مهم دولت دوازدهم خواند و با تاکید بر اهمیت مسئله عدالت اجتماعی خاطرنشان کرد: فاصله درآمدی دهک دهم و دهک اول جامعه حدود ۱۴ برابر است که باید به یک رقم متعادل برسد.
آقای روحانی در پایان از ملت ایران بخاطر تلاش و حضور فعالانه و همچنین از رهبر معظم انقلاب اسلامی بخاطر حمایت‌ها و هدایت‌های ایشان قدردانی کرد.

 

 

 

پاسخ ترامپ به هشدار ایران و روسیه/ آمریکا عقب نشینی کرد

 «پس از آن که روسیه و ایران بیانیه ای مشترک را منتشر کرده و به آمریکا هشدار دادند در صورتی که خطوط قرمز آن ها در سوریه زیر پا گذاشته شود با قدرت به این موضوع پاسخ خواهند دارد، به نظر می رسد این اظهارات پرزیدنت ترامپ به احتمال زیاد موجب آرام شدن تنش ها در جامعه بین المللی خواهد شد...»

 

ترامپ پاسخ ترامپ به هشدار ایران و روسیه/ آمریکا عقب نشینی کردبه گزارش خطیب آنلاین، پایگاه آمریکایی "بریت بارت" (Breitbart) با انتشار گزارشی تحت عنوان "ترامپ تنش ها را آرام کرد: ما به سوریه نمی رویم" به انعکاس مصاحبه روز گذشته دونالد ترامپ در این رابطه پرداخته است.

در این گزارش آمده است:
«در میان گسترش نگرانی ها در رابطه با تنش های موجود با روسیه و ایران پس از حمله موشکی آمریکا علیه بشار اسد، دونالد ترامپ عنوان کرد که ایالات متحده حمله ای همه جانبه به سوریه نخواهد داشت.

پرزیدنت ترامپ تاکید کرد که "سیاست ما مانند گذشته است و تغییری نکرده است. ما به دنبال ورود به سوریه نیستیم."

پس از آن که روسیه و ایران بیانیه ای مشترک را منتشر کرده و به آمریکا هشدار دادند در صورتی که خطوط قرمز آن ها در سوریه زیر پا گذاشته شود با قدرت به این موضوع پاسخ خواهند دارد، به نظر می رسد این اظهارات پرزیدنت ترامپ به احتمال زیاد موجب آرام شدن تنش ها در جامعه بین المللی خواهد شد.

نظرسنجی جدید گالوپ که روز سه شنبه منتشر شده است نیز نشان می دهد که حمایت عمومی در آمریکا از حملات موشکی به سوریه در مقایسه با حمایت عمومی از جنگ های گذشته مانند حمله آمریکا به عراق، پایین تر است؛ البته آمریکایی ها از اقدام نظامی علیه داعش در عراق و سوریه حمایت می کنند.

با وجود آنکه پوتین در سال 2013 جایزه ویژه "دوستی" جمهوری فدراتیو روسیه را به تیلرسون اعطا کرده بود، در این هفته مقامات روس اعلام کردند که ولادیمیر پوتین با رکس تیلرسون وزیر امور خارجه آمریکا در سفرش به مسکو ملاقات نخواهد کرد.»

این در حالی است که ولادیمیر پوتین رییس‌جمهوری روسیه روز سه‌شنبه گفت این کشور اطلاعاتی در دست دارد که نشان می‌دهد آمریکا در حال برنامه‌ریزی برای یک حمله موشکی دیگری به سوریه است و طرح‌هایی هم برای حملات شیمیایی «ساختگی» در سوریه وجود دارد. پوتین این اظهارات را چند ساعت قبل از ورود رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا به مسکو برای گفت‌وگو با سرگئی لاورف همتای روس خود و چند روز پس از اولین حمله موشکی آمریکا به یک پایگاه هوایی سوریه بیان کرد.

رییس‌جمهوری روسیه در یک کنفرانس خبری مشترک با سرجیو ماتارلا، همتای ایتالیایی‌اش که از مسکو دیدار می‌کند، در پاسخ به خبرنگاری که سئوال کرد آیا انتظار حملات بیشتری از سوی آمریکا به خاک سوریه را دارد، گفت: «ما اطلاعاتی داریم که نشان می‌دهد اقدامات تحریک‌آمیز مشابهی در حال طراحی و برنامه‌ریزی است. در سایر نقاط سوریه از جمله حومه‌های جنوبی دمشق آنها در حال برنامه‌ریزی برای جاسازی موادی هستند تا به آن وسیله حکومت سوریه را به استفاده از سلاح شیمیایی متهم کنند».

 

درد دل حاج محمود با دوستان ولایی در شورا شهر /علی فروشی نکنیم!

 

 

 

 

 

 

درد دل حاج محمود با دوستان ولایی در شورا شهر/
علی فروشی نکنیم !!

روزی حضـرت "علی"(ع) نزد اصحاب خود فرمودند:
من دلم خیلی بحال ابوذر غفاری می سوزد خدا رحمتش کند.
اصحاب پرسیدند چطور ؟
مولا فرمودند:
آن شبی که به دستور خلیفه  ماموران جهت بیعت گرفتن از ابوذر برای خلیفه به خانه ی او رفتند چهار کیسه ی اشرفی به ابوذر دادند تا با خلیفه بیعت کند.

ابوذر خشمگین شد و به مامورین فرمود:

شما دو توهین به من کردید;
 اول آنکه فکر کردید من علی فروشم و آمدید من را بخرید ،
 دوم بی انصاف ها آیا ارزش علی چهار کیسه اشرفی است؟


شما با این چهار کیسه اشرفی می خواهید من "علی" فروش شوم؟

تمام ثروت های دنیا را که جمع کنی با یک تار موی "علی" عوض نمی کنم.
آنها را بیرون کرد و درب را محکم بست

مولا گریه می کردند و می فرمودند:
به خدایی که جان "علی" در دست اوست قسم آن شبی که ابوذر درب خانه را به روی سربازان خلیفه محکم بست... سه شبانه روز بود که او و خانواده اش هیچ نخـــورده بودند .
مواظب باشیم برای دو لقمه بیشتر؛ در این زمان "علی" فروشی و خودفروشی نکنیم...!!!

 

 

 

 

 

 

جنگ جهانی سوم در راه است/ ایران در کنار روسیه

«آمریکا و روسیه که دو رقیب قدیمی دوره جنگ سرد که هزاران کلاهک هسته ای در اختیار دارند، اکنون بدون هیچ خط ارتباطی در حال جنگ نیابتی در سوریه هستند...» 

 

روحانی و پوتین جنگ جهانی سوم در راه است/ ایران در کنار روسیهبه گزارش خطیب آنلاین، پایگاه آمریکایی هافینگتون پست (Huffingtonpost) با اشاره به حمله آمریکا به سوریه عنوان کرده است که در صورت تکرار چنین حمله ای، جنگ جهانی سوم در راه خواهد بود.

در این گزارش آمده است:
«بدون اغراق می توان گفت که پرزیدنت ترامپ با راه اندازی یک حمله هوایی دیگر به سوریه، احتمالا جنگ جهانی سوم را آغاز خواهد کرد. روسیه 7300 کلاهک هسته ای در اختیار دارد و تعداد کلاهک های هسته ای آمریکا نیز 6970 عدد است.

بر اساس گزارش شبکه سی ان ان در هشتم آوریل، روسیه پس از حمله آمریکا به پایگاه هوایی سوریه، خطوط ارتباطی خود با آمریکا در سوریه را قطع کرده است. وزارت دفاع روسیه روز جمعه به وزارت دفاع آمریکا در خصوص قطع خط ارتباطی مورد استفاده جهت پیشگیری از برخوردهای تصادفی در سوریه اطلاع داده است.

این بدان معنا است که آمریکا و روسیه، دو رقیب قدیمی دوره جنگ سرد که هزاران کلاهک هسته ای در اختیار دارند، اکنون بدون هیچ خط ارتباطی در حال جنگ نیابتی در سوریه هستند.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه وعده داده است که هرگونه تهدیدی نسبت به نیروهای روسی در سوریه را بلافاصله نابود خواهد کرد. سوریه در حال حاضر به صورت مستقیم با منافع ملی روسیه گره خورده است و این کشور در کنار ایران، نزدیک ترین متحدهای روسیه در خاورمیانه هستند.

آمریکا چنین ارتباطی با سوریه ندارد و این بدان معنا است که روسیه هرگز به ترامپ اجازه نخواهد داد که بشار اسد را به اجبار از قدرت به پایین بکشد.

باید گفت نومحافظه کاران مداخله جوی آمریکایی در عراق شکست خوردند. آن ها در افغانستان نیز شکست خوردند. آن ها در لیبی نیز شکست خوردند و ظاهرا اکنون گمان می کنند که سوریه متفاوت خواهد بود؛ با وجود آنکه کلاهک های هسته ای روسیه مانند شمشیر داموکلس*، بالای سر آن ها حضور دارد!

واقعیت آن است که هیلاری کلینتون در سال 2012 نه تنها به دستیابی به آتش بس در سوریه کمک نکرد بلکه مانعی بر سر راه آن بود. سخت گیری های سیاسی کلینتون و به طور کلی آمریکا بود که مانع از دستیابی به آتش بس در آن سال شد و باید گفت که کلینتون مسئولیت سنگینی در قبال خون هایی که در این مدت در سوریه ریخته شده است دارد.

موضوعی که برای کلینتون، اوباما و ترامپ اولویت دارد، هرگز مردم سوریه نبوده اند. آنچه برای آن ها مهم است، حذف اسد از قدرت است؛ هرچند صدها هزار نفر بمیرند و میلیون ها نفر مجبور به ترک خانه و کاشانه خود شوند.

ترامپ می تواند با ادامه حمله خود به سوریه و یا تلاش برای تغییر حکومت این کشور، جنگ جهانی سوم را آغاز نماید؛ هر گونه تلاش بیشتر در این زمینه می تواند عواقب جهانی ناخواسته ای را به همراه داشته باشد.»

*عبارت مصطلح «شمشیر داموکلس» از اساطیر یونان گرفته شده که مقصود از آن در مباحث سیاسی و اجتماعی عبارت است از یک خطر حادّ، یک تهدید دائمی که همیشه موجود است.

ادعا نه ، پای ارزش هایتان بایستید

 

 

 


ادعا نه ، پای ارزش هایتان بایستید /  محمود باقری خطیبانی
خطیب آنلاین: شهردار رشت و بعضی از مشاوران ویژه و باند رسانه ای حقوق بگیرش ، رفتاری که با منتقدان اعم در درون سیستم شورا و شهرداری و یا خارج از محیط بیرونی مدیریت شهری می کنند ، سراسر تهاجم و تخریب است و در مناسبات رفتاری این آقایان اخلاق و مروت و جوانمردی معنا ندارد. تفاوتی نمی کندکه افراد چه جایگاه و منزلتی دارند فقط این مهم است که با هر شیوه ای تخریب گردد . نمونه مشخص و نزدیک این نوع رویکردها در برخورد با منتقدان درون سیستمی شهرداری ، علیرضا قانع است که تا چند هفته قبل رییس سازمان فرهنگی – ورزشی  شهرداری رشت بوده است .  
شخصیت متدین و راستکرداری که هیچ گاه مجیز گوی شهردار نشد و  شهردار طی سال های گذشته تلاش می کرد که قانع را که مانع اصلی برنامه های او در سازمان  فرهنگی – ورزشی شهردار ی رشت بود ، برکنار کند موفق نمی شد تا این که در زمان ریاست کنونی کمیسیون فرهنگی شورا که شخصیتی اصولگرا و مفسر نهیج البلاغه و سابقه جبهه و جهاد دارد و دیگر اعضای این شورا که اتفاقا با این هم صفت شناخته شده اند ، شهردار رشت موفق شد به دست همین دوستان ارزشی و اصولگرا، یک مدیرجوان و خوش ذوق و سلیم النفس را از اریکه مدیریت به پایین بکشند تا شاید با همراهی با شهردار رشت که اتفاقا لیست انتخاباتی برای شورای شهر پنجم ، تهیه می کند قرار بگیرند و یا تا زمان باقیمانده از عمر شورا و انتخابات آتی مواهب و بخشش های شهردار چون تهاتر و بودجه فرهنگی و بنر و حضور در جلسات مشترک با شهردار در افتتاحیه ها و سخنرانی ها و ... بهره مند شوند و ...
وقتی شهردار رشت ابایی ندارد که  هر آن چه میخواهد به نیابت از خود و از طریق یک رسانه مواجب بگیر ، دهها اتهام به استاندار گیلان بزند و یا نماینده مردم رشت را در یک بیانیه رسمی با الفاظ زشت و رکیک بنوازد و اعضای شورا را اقلیت ضد توسعه، باجبگیر و متظاهر و ریاکار و منافق معرفی کند خیلی کار سختی نیست گزارش نهایی نشده بازرس سازمان فرهنگی – ورزشی را  از طریق یک رسانه اجاره ای منتشر کند و به قانع پیام دهد که در آستانه انتخابات شورا ،  ابرویش را خواهد ریخت .  من اصولا موضعم این نیست که نباید بازرسی شود و یا این که اگر تخلفی هست رسیدگی نشود اما تعجب می کنم از اعضای شورایی که همه اعتبار خود را حتی حیثیت دینی شان و سابقه ارزش گرایی خود را در سبد شهردار گذاشته اند و  نه تنها نهیبی هم به شهردار نمی زنند بلکه با سکوت خود این بی اخلاقی ها را تایید می کنند .  
برایم سخت است باور کنم بعضی از دوستان شورا که می دانم حتی نماز شبشان هم ترک نمی شود چگونه در مقابل این همه بی مبالاتی مالی شهردار در پروژه های عمرانی ، عقد قرارداد غیر قانونی با شرکت داریک نوین و اهانت های بیشمارش و گزارش بازرسی استانداری و ... را می بینند اما دم بر نمی آورند و سکوت پیشه کرده اند. آیا واقعا دنیا و عضو شورا شدن و قرار گرفتن در لیست انتخاباتی شهردار و بهره مندی از تهاتر و ... این قدر شیرین است که دم فرو بسته اند و حداقل نه از شهر و منافع مردم بلکه از خودشان هم دفاع نمی کنند ؟! آیا می دانند که با این نوع رفتار ، دارند چه پیام خطرناکی را به مردم منتقل می کنند ؟ اگر نمی دانند اجازه می دهند من بگویم ؟
قانع زمانی مغضوب شهردار شد که در مصاحبه افشاگرانه مورخ ۱۶ دی ۹۵ وضعیت نامناسب مالی سازمان فرهنگی ورزشی را به ناچار به رسانه ها گفت و نتیجه اش را هم  دید که چرا دروغ های شهردار را تایید نکرده است : از ابتدای سال تا الان ۳۷ درصد بودجه ما تحقق پیدا کرده است. بله. ۳۷ درصدی تحقق پیدا کرده است که ۵۰ درصد آن راسا از خود شهرداری هزینه شده است. ما به غیر از حقوق پرسنل که آن هم پانزدهم است و هنوز نتوانستم حقوق کارمندان را بدهم. اینها می دانید چه آسیبی است در مجموعه من؟ می دانید چه شب هایی ما نمی خوابیم وقتی این جریانات را می شنویم؟ کارمندان من با اینگونه مسائل روبرو هستند و بعد آخرین سازمانی هستیم که حقوق می گیریم. این واقعا آن حرف است که فرهنگ برای ما اولویت دارد؟ این است که ما می گوییم نهاد خدماتی را می خوایم تبدیل کنیم به حوزه فرهنگی اجتماعی ؟ یعنی شعار است ... در حال حاضر حداقل 1000 نفر از سازمان فرهنگی طلبکار دارد. ۹ ماه حقوق ورزشکار داده نشده است. هنرمند اول سال برنامه ریزی شده است. برخی بچه های مذهبی این روزها به من زنگ می زنند که با دیگران قرار داد های آنچنانی امضا کرده ایم. کدام قرارداد؟ کدام برنامه؟ کدام پول؟ اول سال کنگره برگزار کردیم هنوز نتوانستیم ۳۰۰ هنرمندی که در این برنامه ها اجرایی داشتند پولشان را بدهیم.    
همکاران شورایی ما دیدند که علی واسط مقدم برادرشهید ، مهندس میرنوید میرحق جو جانباز جنگ و تنها بازمانده تخریب شهدای روانسر ، ساسان مهدیزاده جانباز پرافتخار ، مهندس موسی زاده مسول محور جزیز مجنون جانباز جنگ ، جواد شهند مس


ول بسیج شهرداری رشت و ده ها نفر دیگر از کین شهردار رشت در امان نبودند نه این که متخصص نبودند و سواد نداشتند بلکه شیوه مدیریت و ولنگاری مالی و بی اخلاقی او را برنتابیدند و ... اما دوستان عزیز شما که شعار ارزشی می دهید و از سبد اصولگرایان و بسیجیان نام و نان می گیرید چرا سکوت کرده اید بر این همه ظلمی که نه به این نیروهای متخصص و ارزشمدار بلکه به قریب 4000 حکم جابه جایی نیروهایی که چون کولیان از این اداره آن اداره پاس داده می شوند، می رود .  یقین داشته باشید که به هر منبر و مسجد و جلسه ای بروید با موج سوالات بیشمار شهروندان مواجه خواهید شد و امیدوارم بتوانید پاسخ آنان را در این دنیا و پاسخ شهدا و جانبازان و خانواده های مظلوم آنان را در قیامت بدهید .