کار تروریست‌ها در حلب یکسره شد/ تخلیه مناطق محاصره‎شده بامداد فردا آغاز می‎شود

تروریست‌ها پس از چشیدن طعم شکست کامل در حلب، قرار است بامداد فردا مناطق محاصره شده این شهر را ترک کنند و بدین ترتیب حلب تا ساعاتی دیگر به طور کامل آزاد می‏‌شود. 

 

خبرگزاری فارس: کار تروریست‌ها در حلب یکسره شد/ تخلیه مناطق محاصره‎شده بامداد فردا آغاز می‎شودبه گزارش خطیب آنلاین، تروریست‎ها که شکست خود را در حلب تجربه کردند، طبق توافق به دست آمده قرار است از بامداد فردا (چهارشنبه) مناطق تحت محاصره «المشهد، صلاح الدین و سیف الدوله» را ترک کنند که در صورت خروج تروریست‌ها از این سه محله، حلب عملا آزاد می‌شود.

یک مقام نظامی ارتش سوریه در گفت‌وگو با خبرگزاری فرانسه تائید کرد که دمشق با درخواست گروه‌های مسلح برای تسلیم تروریست ها و خروج آنها از شرق حلب موافقت کرده است.

به موجب توافق معارضان سوری با طرف روسی درباره آتش بس در حلب، قرار است غیرنظامیان باقی‌مانده در مناطق محاصره شده و عناصر تروریستی از شرق حلب خارج شوند.

«ویتالی چورکین» نماینده سازمان ملل در امور سوریه با تائید توافق آتش بس در حلب اعلام کرد که به موجب این توافق قرار است عناصر تروریستی نیز از شرق حلب خارج شوند.

طبق این توافق، روند تخلیه سه محله آزادنشده شرق حلب از ساعت 5 صبح به وقت محلی (6:30 به وقت تهران) آغاز می‌شود و ابتدا غیرنظامیان این مناطق را ترک می‌کنند.

پس از آن، اعضای گروه‌های مسلح با اتوبوس از شرق حلب به ادلب منتقل می‌شوند. این افراد اجازه خواهند داشت یک قبضه سلاح سبک با خود به همراه ببرند.

روند تخلیه شرق حلب تحت نظارت صلیب سرخ انجام شده و روسیه و ترکیه ضامن اجرای آن هستند.

از سوی دیگر، یک منبع سوری گفته که افراد مسلح همچنان در حال شلیک خمپاره به محلات مجاور در شرق حلب هستند که این می تواند معنای نقض توافق آتش بس باشد.

در صورت اجرای این توافق، حلب به طور کامل از حضور تروریست‌ها پاک می‌شود. ارتش سوریه چند روز قبل به تروریست‌ها گفته بود که باید بین کشته شدن یا تسلیم یکی را انتخاب کنند.

خبرگزاری اسپوتنیک گزارش داد که با خروج تروریست‌ها از شرق حلب، عملیات نظامی در شرق حلب پایان یافته است.

 

/فارس

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی