آزمایش موشکی حق ایران است، بی دلیل تهدید نکنید

ران پاول، نماینده‌ سابق تگزاس به سخنان تهدید آمیز مایکل فلین، وزیر دفاع ترامپ علیه ایران شدیدا اعتراض کرد. 

 

 آزمایش موشکی حق ایران است، بی دلیل تهدید نکنیدبه گزارش خطیب آنلاین، به نقل از سایت موسسۀ ‏ران پاول، جمهوریخواه و نماینده‌ سابق تگزاس، در اعتراض به سخنان تهدید آمیز مایکل فلین، وزیر دفاع ترامپ علیه ایران نوشت:

دلایل فلین برای تهدید ایران بهانه است! آزمایش موشکی حق ایران است. ایران قبلا هم پس از برجام و قطع‌نامه‌های شورای امنیت آزمایش موشکی کرده بود، پس چرا این بار این همه سروصدا کردید؟! واقعیت این است قطع‌نامه‌های شورای امنیت که در این مورد صادر شده‌اند الزام‌آور نیستند و فقط درخواست می‌کنند.

photo_2017-02-05_09-02-44
یکی از دلایلی که فلین آورده این است که اخیرا حوثی‌ها به یک کشتی‌ عربستان حمله موشکی کرده‌اند. به نظر فلین چون ایران از حوثی‌ها حمایت می‌کند ﴿که خود این ادعایی فریبنده است﴾، این ایران است که باید پاسخگو باشد!
گیریم این حرف درست باشد و حوثی‌ها در جنگی نیابتی از طرف ایران شرکت کرده‌اند.اگر این را جرم بدانیم پس تکلیف ما با حمایت از شورشیان سوریه که با سلاح و آموزش ما جنایت می‌کنند چیست که مثلا سر یک نوجوان را بریدند؟
چیزی که فلین به آن اشاره نمی‌کند این است که این عربستان بود با حمایت ما در سال ٢٠١٥ به یمن حمله کرد و ده‌ها هزار کشته و زخمی در فقیرترین کشور خاورمیانه بر جای گذاشت و این کشور را با قحطی ویرانگری مواجه نمود.
جنگ عربستان در یمن بی‌دلیل بود و صرفا برای این آغاز شد که ریاض زورش به همسایۀ جنوبی‌اش می‌رسید! با منطق فلین، ایجاد نسل‌کشی از سوی عربستان برضد یک کشور بسیار خوب و پسندیده است. اما قربانی این جنگ بهتر است خفه شود و اقدامی نکند، چون در آن صورت آمریکا تقصیرها را گردن کشور سومی می‌اندازد که این وسط اصلا اثری از وی دیده نمی‌شود!

 

/افکارنیوز

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی