تصویب طرح دو فوریت تحقیق و تفحص از شهرداری رشت

 اختصاصی/خطیب آنلاین: در این جلسه دو فوریت تحقیق و تفحص از قراردادها و معاملات شهرداری رشت که با 5 رای به صحن علنی شورای شهر رشت آمده بود با 10 رای اعضای شورا به تصویب رسید.


به گزارش خطیب آنلاین، صبح امروز صد و نود و چهارمین جلسه علنی شورای شهر رشت در عمارت مرکزی شورا برگزار شد.

در این جلسه دو فوریت تحقیق و تفحص از قراردادها و معاملات شهرداری رشت که با 5 رای به صحن علنی شورای شهر رشت آمده بود با 10 رای اعضای شورا به تصویب رسید.

در متن این طرح آمده است:

با عنایت به اینکه دوره فعالیت شورای چهارم رو به اتمام است و از طرفی فعالیت شهردار رشت جناب آقای ثابت قدم به پایان رسیده است، ما امضاء کنندگان زیر وفق ماده 8 قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی: "نظارت بر حسن اداره و حفظ سرمایه و دارایی های نقدی، جنسی و اموال منقول و غیر منقول شهرداری بالاخص در حوزه معاونت عمرانی، اداری و مالی، قرارداد پیمانکاران، مناقصه ها، ماده 14 و خرید اقلام تدارکاتی و هم چنین نظارت بر حساب درآمد و هزینه انها..."، طرح دو فوریتی تشکیل کار گروه مالی، فنی و حقوقی توسط کارشناسان خبره جهت بررسی قراردادها و معاملات شهرداری و احصاء تخلفات یا جرایم احتمالی و ارایه به شورا جهت رسیدگی و تصمیمات و در خصوص آنها را درخواست داریم.

http://khatibonline.ir/images/name01.jpg

 

 

 

 

 

عضو شورا در واکنش به تصمیمات اخیر شورای شهر رشت؛ در ۲۶ ماه دوران فعالیت شهردار معزول رشت چه نقشی داشتید؟!

 

 

 

اختصاصی/خطیب آنلاین: هفته گذشته تعدادی از همکاران شورا در نامه ای به ریاست محترم شورا از باب تاکید به " الزام به ایجاد فضای آرامش و تمرکز بر روی کار و به دور از حاشیه و ناامنی و نارضایتی در محیط شهر و شهرداری " ، توصیه هایی داشتند که جای بسی تامل است .

به گزارش خطیب آنلاین، هفته گذشته تعدادی از همکاران شورا در نامه ای به ریاست محترم شورا از باب تاکید به " الزام به ایجاد فضای آرامش و تمرکز بر روی کار و به دور از حاشیه و ناامنی و نارضایتی در محیط شهر و شهرداری " ، توصیه هایی داشتند که جای بسی تامل است .

《 مدعی دارد پیام  دین و تقوا در جهان
پس چرا تقوا به بین مردمان بار  گران 》

دوستان تاکید نمودند که ؛
۱ . " با توجه به تنگناهای اقتصادی موجود در شهرداری رشت و نظر به تعدد پروژه های نیمه تمام ، نسبت به شروع پروژه های جدید به غیر از پروژه های اضطراری دارای اولویت ، طبق مصوبات شورای اسلامی کلانشهر رشت ، اقدام نگردد " .
بنده در این خصوص سوالی دارم از دوستان ؛ آیا در دوران ۲۶ ماهه مدیریت شهردار معزول شاهد رعایت اولویت بندی پروژه ها طبق مصوبات شورای شهر بودند ؟ و یا پروژه های اضطراری انجام می شد که الان در نبود ایشان و در دوران سه ماهه سرپرستی شهرداری نگران و دغدغه مند شدند ؟ مگر اجرای پیاده راه با انحراف بیش از ۵۰۰ درصد در زمان مدیریت وی طبق مصوبه شورا بوده که الان این دغدغه به سراغ دوستان آمده که سرپرست شهرداری به مصوبات شورا توجه نداشته باشند ؟ اساسا ، آیا در زمان مدیریت شهردار معزول ، شورا وزن و اعتباری داشت ؟ لندفیل سراوان ، ساماندهی رودخانه ها راستگرد حمیدیان و ... ، مصوبه و تکلیف تعیین شده شورا بود ، کدام شان در اجرا مورد توجه قرار گرفت ؟ آیا غیر از این است که ایشان هر آنچه را که اراده نمودند ، اجرا کردند و اعتقادی به نقش تصویبی و نظارتی شورا نداشتند ؟
۲ . دوستان امر فرمودند که ؛ " پرداخت حقوق و مزایای پرسنل رسمی ، پیمانی ، قراردادی ، شرکتی ، حجمی و … ، در اولویت پرداحت های شهرداری قرار گرفته و مشکل تعویق پرداخت بیمه پرسنل با اولویت ویژه در اسرع وقت برطرف گردد " . این تاکید البته در ادامه همان شوهای تبلیغاتی و انتخاباتی است که یک روز با برگزاری جشن نارنجی پوشان و روز دیگر به نام حمایت از اقشار آسیب پذیر برگزار و اجرا گردیده و می گردد . این خرابه ای که بجا مانده ، این بدهی چند صد میلیارد تومانی مگر به همین راحتی و به همین سرعت جمع می شود که به سرپرست سه ماهه شهرداری تاکید به برطرف کردن آن در اسرع وقت می نمایید ؟ بودجه درآمدی سال گذشته چقدر محقق شده و شهرداری امروز چقدر کسری بودجه دارد ؟ چطور با این کسری بودجه درآمدی و پروژه هایی که بی حساب و کتاب کلید خورده و بدهی انباشته چند صد میلیارد تومانی شما تاکید به برطرف کردن آن در اسرع وقت دارید ؟ به نظرم باید به سرپرست شهرداری و همکارانی که در این وضعیت برای سرپرستی کاندیدا شدن ، احسنت گفت که قبول مسئولیت کردند و یا آمادگی پذیرش چنین مسئولیتی را داشتند .
۳ . و در بند آخر نامه صدرالاشاره ، عزیزان عنوان نمودند که " با توجه به اینکه تغییرات مدیریتی و تعدد ابلاغ های صادر شده ، یکی از دلایل اصلی استیضاح شهردار سابق بوده است و به جهت پرهیز از ایجاد فضای ناامنی در شهرداری ، در مدت زمان باقیمانده ، کارکرد شورای چهارم توصیه می گردد نسبت به تغییرات در کادر مدیریتی شهرداری اقدام نگردد " !!
آیا دوستان الان در شهرداری فضای امن و با آرامشی را متصور هستند ؟ آیا معتقد به این هستند که امروز شایستگان در مناصب مدیریتی شهرداری که باید باشند ، هستند که چنین توصیه ایی می کنند ؟ آیا مطلع هستند چه تعداد از مدیران شهرداری به اصرار شخص شهردار سابق در مناصبی قرار گرفتند که خودشان نه آمادگی پذیرش آن مسئولیت را داشتند و نه اعتقادی به اینکه در آن منصب مدیریتی می توانند منشاء اثر و خدمت صحیح باشند ؟ چطور مدیران مناطقی که چندین بار از شهردار سابق خواهش کرده بودند و حتی استعفاء دادند که در آن منصب نباشند ، امروز می توانند به طور مطلوب و شایسته خدمت کنند ؟
و سوال پایانی بنده ؛ شما که پیام تان پرهیز از ایجاد فضای ناامنی در شهرداری است ، به شهروندان و همکاران شهرداری بفرمایید در ۲۶ ماهی که شهردار معزول با صدور بیش از ۴۰۰۰ ابلاغ ، بازی ابلاغ زدن را در شهرداری راه انداخته بود و عمر بعضی از ابلاغهای صادره به چند ساعت رسیده بود و پایایی مدیریتی هم در شهرداری به کمتر از یکماه تنزل پیدا کرده بود ، دقیقا چه نقشی داشتید و آیا قائل به این بودید که با حمایت بی چون و چرایتان از شهردار سابق فضای ناامنی و جو بی اعتمادی و کینه و کدورت در شهرداری ایجاد می شود ؟

محمود باقری خطیبانی

 

 

 

حمله تروریستی به مجلس شورای اسلامی/داعش مسئولیت حمله را بعهده گرفت+تصاویر عوامل تروریستی

خطیب آنلاین: پس از هجوم مهاجران به ساختمان دفاتر نمایندگان مجلس، گروهی از نمایندگان و کارکنان و مهمانان که در آن ساختمان بودند، به دلیل تیراندازی در ساختمان محصور مانده بودند.


 

به گزارش خطیب آنلاین، چهار فرد مسلح حوالی ساعت 10:30 صبح امروز در حالی که تیراندازی می‌کردند، به زور وارد مجلس شدند.

 

این افراد مسلح که به گفته یکی از نمایندگان 4 نفر هستند با تیراندازی وارد مجلس شده و با هدف قرار دادن تعدادی از نیروهای حفاظت مجلس به تیراندازی خود ادامه می‌دادند که ظاهراً سه نفر زخمی شدند.

 

طبق آخرین اطلاعات فردی در پوشش مراجعه کننده، وارد راهروی ورودی مجلس شده و با تیراندازی به یکی از محافظین وی را از ناحیه پا مجروح کرده و متواری شده است.

تا این لحظه 3 نفر مجروح شده‌اند که دو تن از آنها از مراجعه کنندگان هستند.

برخی منابع از شهادت یکی از محافظان پاسدار در مجلس خبر می دهند.

نیروهای امنیتی درهای ورودی مجلس را بسته اند.

برای محافظت از نمایندگان مجلس فعلا آنها تحت تدابیر امنیتی در صحن مجلس هستند.

شنیده ها حاکیست نیروهای انتظامی در حال تخلیه خیابان های اطراف مجلس هستند.

اوضاع تحت کنترل نیروهای امنیتی است.

طبق آخرین اخبار تعداد مجروحان حادثه تیراندازی در مجلس به 8 نفر رسیده است.

یکی از محافظین به شهادت رسیده است.

کیایی، مدیر روابط عمومی مجلس: نیروهای حفاظت، امنیت مجلس را برقرار کرده اند، جلسه علنی بدون هیچ مشکلی در حال برگزاری است. مجلس باصدور اطلاعیه ای جزئیات حادثه را به اطلاع عموم خواهد رساند.

 

الياس حضرتي نماينده تهران گفت: ضاربان سه نفر بودند که مجهز به دو قبضه کلاشينکف و يک قبضه سلاح کمري (کلت) بودند.

 

هم اکنون تعدادی از اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس برای برگزاری جلسه ای اضطراری جهت بررسی حادثه امروز از صحن خارج شدند.

 

وزير كشور از برگزاری جلسه شورای تامین استان تهران با توجه به تيراندازی در مجلس شورای اسلامی و حرم امام خمینی(ره) خبر داد.

 

طبق شنیده‌ها، یکی از مهاجمان تیراندازی به مجلس عامل انتحاری بوده که در محاصره‌ی نیروهای امنیتی است.

 

 

 

http://uupload.ir/files/33xm_2479639.jpg

 

 تصویر فردی که در اطراف مجلس مجروح شده است

 

 

 

◘ تدابیر امنیتی نهاد ریاست جمهوری تشدید شد

 

در پی تیراندازی در مجلس شورای اسلامی و حرم امام خمینی(ره) برخی از رسانه گزارش دادند که هم اکنون نهاد ریاست جمهوری تدابیر حفاظتی و امنیتی بیشتری برای تردد مراجعه‌کنندگان در نظر گرفت.

 

◘ اطلاعیه مهم وزارت اطلاعات

درصورت دیدن فعالیت ویااشخاص مشکوک به تروریست درمحلی که هستید با شماره ۱۱۳وزارت اطلاعات تماس بگیرید.

 

http://uupload.ir/files/9h7_photo_%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B7-%DB%B0%DB%B6-%DB%B0%DB%B7_%DB%B1%DB%B1-%DB%B5%DB%B8-%DB%B1%DB%B6.jpg

 

پیکر یکی از حادثه‌دیدگان تیراندازی مجلس به بیرون منتقل شد

 

 

 

خیابان‌های اطراف مجلس تحت تدابیر امنیتی است.

 

◘ علی لاریجانی دقایقی پیش وارد صحن علنی مجلس شد

علی لاریجانی دقایقی پیش با همراهی تعدادی از نمایندگان وارد صحن مجلس شد و پس از وقفه‌ای کوتاه در جایگاه رئیس مجلس قرار گرفت.
پس از اتفاق تروریستی امروز مجلس خبرهای متفاوتی از نمایندگان به گوش می‌رسد اما مجلس همچنان به کار خود ادامه می‌دهد، هرچند که نمایندگان به طور مستمر درحال تردد و تجمع در صحن مجلس هستند.

طبق شنیده ها یکی از مهاجمان در محوطه مجلس محاصره شده است.

 

آخرین اخبار حاکیست دوتن از مهاجمان در یکی از طبقات مجلس به محاصره نیروهای امنیتی درآمده اند.

 

http://uupload.ir/files/0mpd_photo_%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B7-%DB%B0%DB%B6-%DB%B0%DB%B7_%DB%B1%DB%B2-%DB%B1%DB%B3-%DB%B2%DB%B6.jpg

 

هم‌اکنون به شعاع 500متر در اطراف ساختمان مجلس شورای اسلامی نوار امنیتی کشیده شده و هرگونه ترددی ممنوع اعلام شده است.

 

◘ تعداد شهدای مجلس به 2نفر رسید

در حادثه تیراندازی مجلس شورای اسلامی تاکنون 10 نفر مجروح شده‌اند.

 

نیروهای حفاظت با جلیقه‌های ضد گلوله در حال تامین امنیت هستند اما اجازه خروج از مجلس به هیچ عنوان داده نمی‌شود.

 

http://uupload.ir/files/nx4c_photo_%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B7-%DB%B0%DB%B6-%DB%B0%DB%B7_%DB%B1%DB%B2-%DB%B2%DB%B5-%DB%B0%DB%B3.jpg

 

هم‌اکنون، اطراف مجلس

 


خیابان‌های اطراف تحت تدابیر شدید امنیتی است.

 

http://uupload.ir/files/e3vl_photo_%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B7-%DB%B0%DB%B6-%DB%B0%DB%B7_%DB%B1%DB%B2-%DB%B3%DB%B2-%DB%B5%DB%B8.jpg

 

حضور جعفری دولت‌آبادی دادستان تهران در محل حادثه تیراندازی در مجلس

 

 

 

 ◘ تصاویری از اطراف ساختمان مجلس شورای اسلامی

 

http://media.mehrnews.com/d/2017/06/07/4/2479713.jpg

 

http://media.mehrnews.com/d/2017/06/07/4/2479716.jpg

 

http://media.mehrnews.com/d/2017/06/07/4/2479720.jpg

 

http://media.mehrnews.com/d/2017/06/07/4/2479718.jpg

 

با هماهنگی نیروهای حفاظت مجلس و برقراری امنیت، نمایندگان مجلس به آرامی در حال خروج از صحن هستند.

 

دوتن از مهاجمان در یکی از طبقات مجلس در محاصره نیروهای انتظامی و امنیتی هستند.

 

http://uupload.ir/files/c9np_photo_%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B7-%DB%B0%DB%B6-%DB%B0%DB%B7_%DB%B1%DB%B2-%DB%B5%DB%B0-%DB%B1%DB%B1.jpg

 

عکسی که گفته می شود محل اختفای دو مهاجم در یکی از طبقات مجلس است

 

◘ انفجار در طبقه پنجم مجلس

 

درگیری‌ها کاملا به ضلع غربی ساختمان مجلس کشیده شده است. افراد مسلح در طبفات 5 و 6 مستفر هستند و تک‌تیراندازهای امنیتی و انتظامی در ساختمان‌های مجاور موضع گرفتند و با آنها درگیر هستند.

 

در دقایق اخیر شدت درگیری زیاد شده و خبرنگاران عکاسان در پشت درخت‌ها و موانع موجود در خیابان‌های حاشیه مجلس موضع گرفتند.

 

 یک زن و یک کودک با همراهی نیروهای امنیتی وارد ساختمان شدند.

 

 بنا بر دستور دادستان تهران، تمام خبرنگاران غیر از تصویربرداران و خبرنگاران واحد مرکزی خبر، باید از محل حادثه دور شوند.

 

 لحظاتی پیش در طبقه پنجم مجلس یک انفجار رخ داد.

 

◘ وزارت اطلاعات:

 

یک تیم تروریستی دیگر که در یکی از ساختمان های اداری مجلس اقدام به تیراندازی کرده است تحت محاصره قرار دارد.
اقدامات اطلاعاتی برای سرنخ یابی و شناسایی عوامل این اقدامات تروریستی ادامه دارد.
مردم هرگونه اطلاعات و حرکت مشکوک را به ۱۱۳ گزارش دهند.

 

واکنش رئیس مجلس به حادثه تروریستی امروز تهران

◘ علی لاریجانی در صحن علنی مجلس:

 

چند نفر از تروریست‌های بزدل به ساختمانی در مجلس نفوذ کردند، با آنها برخورد جدی شد، مسئله جزئی است.
این نشان می دهد تروریست‌ها بدنبال مسئله سازی برای ایران هستند.
ایران قطب فعال و موثر در مبارزه با تروریست‌ها است که می‌خواهند بر آن خدشه‌ای ایجاد کنند.
نیروهای امنیتی حتما با آنها برخورد می‌کنند.

 

وزارت اطلاعات از مردم خواست امروز از استفاده وسایل نقلیه پرتردد مانند مترو خودداری کنند.

 

سرلشکر جعفری فرمانده سپاه در مجلس شورای اسلامی حاضر شد.

 

اسامی مصدومان حادثه تروریستی مجلس و حرم امام

اسامی مصدومان حادثه تروریستی مجلس و حرم امام

سرپرست اورژانس کشور اعلام کرد:
۱- هادی نوری  ۳۸  طرفه
۲ -اعظم موسی خانی  ۵۳  طرفه
۳ -روح ا... شجاع خلیق  ۳۶  طرفه
۴ -عبدالسلیم قازلی  ۳۵  طرفه
۵ - جلال عینی  ۳۳  طرفه
۶ - مریم رضاخانلو  ۲۶  طرفه
۷ - حسین خدایی راد  ۳۵  طرفه
۸ - علی جاویدیان  ۵۱  طرفه
۹ - صحبت آزادی  ۳۴  طرفه
۱۰ - مجهول الهویه  ۵۰  امام حسین
۱۱ - فرهاد ملکی  ۴۰  امام حسین
۱۲ - سید عبداله میرحسینی  ۵۲  امام حسین
۱۳ - عباس نظریان   ۵۷  امام حسین
۱۴- مرتضی فلاحتی  ۵۷  امام حسین
۱۵ -مریم شهریاری  ۲۶  سینا
۱۶ - صابر رئیسی  ۲۳  سینا
۱۷ - طهمورث سمیعی  ۳۷  سینا
۱۸ - تنها شهریاری  ۶۰  سینا
۱۹ - جعفر چوپان  ۴۰  سینا
۲۰ - ابراهیم وثوق  ۳۱  سینا
۲۱ - مرضیه افرازه  ۲۷  سینا
۲۲ - ارسلان غلامی  ۲۷  سینا
۲۳ - هادی اسکندرلو  ۳۵  سینا
۲۴ - مهدی اطهری پور  ۳۳  سینا
۲۵ - ابراهیم خلف کش  ۴۵  سینا
۲۶ - مهدی یوسفی  ۳۶  سینا
۲۷ - علی همتی (فوت)  ۵۰  سینا
۲۸ - هانیه اکبریان (فوت)  ۳۷  معیری
۲۹ - محمد بحشایی  ۳۷  هفتم تیر
۳۰ - سعید زیرکی(میرکی)  ۴۲  هفتم تیر
۳۱ - مهدی قدرتی  ۴۶  هفتم تیر
۳۲ - حسین جعفر عراقی  ۵۱  هفتم تیر
۳۳ - یوسف زارعی   ۳۲  ضیائیان

مصدومین انتقالی به بیمارستان هفت تیر و ضیائیان متعلق به حرم امام هستند.

 

داعش رسما مسئولیت حملات امروز تهران را بر عهده گرفت.

 

◘ رئیس شورای روابط خارجی آمریکا در تذکری به ترامپ:

 

محکومیت تروریسم، اگر می‌خواهد قابل قبول باشد، نباید گزینشی باشد.
باید [حمله] تهران را هم مانند [حملات] اروپا محکوم کرد.

 

◘ توصیه‌های وزارت اطلاعات/ مردم به شایعات توجه نکنند
روابط عمومی وزارت اطلاعات خبر منتشر شده مبنی بر عدم استفاده از وسایل نقلیه عمومی و مترو به نقل از این وزارتخانه را نادرست خواند و تاکید کرد: تمام اطلاعیه ها از سایت رسمی واجا منتشر خواهد شد.
در برخی رسانه‌ها و شبکه‌های مجازی به نقل از وزارت اطلاعات و با منبع ایرنا آمده است که شهروندان از وسایل نقلیه عمومی و مترو استفاده نکنند.
تاکنون چنین اطلاعیه‌ای از سوی این وزارتخانه صادر نشده و مردم به شایعات توجه نکنند.

◘ واکنش موگرینی به حملات تهران:
امروز هم روزی بسیار غم‌انگیز است. اخبار حملات را به دقت دنبال می‌کنم. امروز با ظریف در تماس خواهم بود.

 

توضیحات معاون وزیر کشور درباره حادثه تروریستی مجلس

◘ ذوالفقاری بخش خبری شبکه یک سیما:

 

ترورریست ها با پوشش لباس زنانه از درب عمومی وارد مجلس شده بودند.
از همان ابتدا با شروع تیراندازی نیروهای سپاه وارد عمل شدند.
تروریست‌ها وارد ساختمان جنبی مجلس شده بودند.
طبق گزارش ها ۴ نفر از تروریست‌ها وارد ساختمان مجلس شدند. ۱ نفر کشته شده و نفر دیگر گفته می شود با انفجار انتحاری کشه شده است.
به تمام کشور اعلام آماده‌باش کردیم.
تا این لحظه شهادت ۲ نفر در مجلس تایید شده است.
هم‌اکنون، تروریست‌ها در مجلس کاملا در محاصره هستند.

 

نقوی‌حسینی: یکی از عاملان حادثه تروریستی مجلس شورای اسلامی توسط نیروهای امنیتی دستگیر شد.

 

داعش با انتشار فیلمی ۲۴ ثانیه‌ای از داخل یکی از اتاق‌های ساختمان مجلس، می‌گوید عملیات تروریستی‌اش در پارلمان ایران ادامه دارد.

 

http://uupload.ir/files/v1g_0.jpg

 

دانلود فیلم

 

 

 

http://uupload.ir/files/58d5_photo_%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B7-%DB%B0%DB%B6-%DB%B0%DB%B7_%DB%B1%DB%B4-%DB%B0%DB%B7-%DB%B0%DB%B1.jpg

 

توییت امروز صبح وزیر خارجه عربستان، قبل از حوادث تروریستی امروز: ایران به خاطر دخالت و حمایت از تروریسم در منطقه باید تنبیه شود!

 

 

 

http://uupload.ir/files/0p8p_00000.jpg

 

تصویری از تروریستی که در داخل ساختمان مجلس به هلاکت رسید

 

http://uupload.ir/files/b8fp_0000.jpg

 

پاکسازی ساختمان مجلس توسط نیروهای حفاظتی

 

◘ نماینده فومن و همسران دو تن از نمایندگان مجلس توسط نیروهای امنیتی از ساختمان خارج شدند

 

پس از هجوم مهاجران به ساختمان دفاتر نمایندگان مجلس، گروهی از نمایندگان و کارکنان و مهمانان که در آن ساختمان بودند، به دلیل تیراندازی در ساختمان محصور مانده بودند.

با تلاش نیروهای امنیتی و تخلیه طبقات، افتخاری نماینده فومن و همسران سمیه محمودی نماینده شهرضا و فاطمه سعیدی نماینده مبارکه که در دفتر حضور داشتند، از ساختمان خارج شدند.

طبق شنیده‌ها، رییس دفتر یکی از نمایندگان استان مازندران نیز بر اثر اصابت گلوله، به شهادت رسیده است.

 

 

 

تصاویر اختصاصی خزرآنلاین از اطراف ساختمان مجلس

 

http://uupload.ir/files/dpgq_01.jpg

 

http://uupload.ir/files/bx44_02.jpg

 

http://uupload.ir/files/9ljm_03.jpg

 

http://uupload.ir/files/7b3q_05.jpg

 

http://uupload.ir/files/uo3s_06.jpg

 

http://uupload.ir/files/2la1_07.jpg

 

http://uupload.ir/files/kpbc_04.jpg

 

 

 

◘ هویت شهدای اتاقی که داعش از آن فیلم منتشر کرد، مشخص شد

 

حاجی دلیگانی:
فیلم منتشر شده داعش از ساختمان مجلس مربوط به دفتر بنده است و دو تن از همکاران ما در این عملیات به شهادت رسیده‌اند.
به گزارش فارس، زارعی مسؤول دفتر و حجت الاسلام تقوی از اعضای دفتر نماینده مردم شاهین‌شهر، برخوار و میمه  در مجلس شورای اسلامی در اتاقی که عوامل مسلح از آن فیلمی را منتشر کرده بودند به شهادت رسیدند.

 

◘ اطلاعیه وزارت کشور درخصوص وقایع تروریستی امروز

 

درپی بروز ۲ واقعه تروریستی ظرف روز جاری در تهران و با عنایت به انتشار برخی اخبار ضد ونقیض در خصوص این حوادث، اطلاعات دقیق و نکات ذیل به استحضار ملت شریف ایران می رسد:
۱. دو  تیم تروریستی در روز جاری به صورت همزمان در حاشیه مرقد امام راحل (ره) و ساختمان اداری مجلس شورای اسلامی، با تحرکات تروریستی کور تلاش کردند فضای آرام و امنیت موجود در کشور را تحت الشعاع قرار دهند.
۲. تیم تروریستی اول متشکل از دو نفر حوالی ساعت ۱۰:۳۰ امروز وارد محوطه مرقد امام شد. نفر اول با انفجار انتحاری و نفر دوم پس از تیراندازی کور در درگیری با مأموران به هلاکت رسید.
۳. تیم تروریستی دوم متشکل از چهار نفر همزمان با عملیات تیم اول سعی کرد وارد ساختمان اداری مجلس شورای اسلامی شود که پس از واکنش مأموران ؛ یک نفراز آنان در انفجار انتحاری و سه نفر دیگر پس از تیراندازی های کور و تلاش برای حضور در طبقات فوقانی ساختمان اداری مجلس شورای اسلامی، در درگیری با ماموران به هلاکت می رسند.
۴. در مجموع بر اساس گزارش های دریافتی در دو واقعه روز جاری، تعداد ۱۲ نفر از همو طنان شهید و ۴۲ نفر نیز مجروح می شوند.
۵. هم اکنون هر دو واقعه خاتمه یافته و اوضاع به صورت کامل در کنترل عوامل امنیتی و انتظامی قرار دارد. اخبار تکمیلی این وقایع متعاقباً به استحضار ملت شریف  خواهد رسید.
۶. به منظور بررسی ابعاد دقیق ۲ واقعه رخ داده، جلسه شورای امنیت کشور عصر امروز به ریاست وزیر کشور تشکیل می شود.
۷. به منظور پیشگیری از انتشارِ اخبار خلافِ واقع؛ لازم است، همه رسانه ها با اتخاذ رویکرد مسؤولانه از انتشار هر گونه اخبار غیررسمی اجتناب کنند.

 

◘ اکثر شهدای عملیات تروریستی مراجعان مردمی هستند/ تروریستها نتوانستند به صحن مجلس وارد شوند

 

حمله تروریستی صبح امروز  به ساختمان مراجعات مردمی مجلس صورت گرفت و تروریستها با شلیک کور، مردمی را که در حال مراجعه به دفاتر نمایندگان مجلس بودند به رگبار بستند.
تروریستها همچنین پس از ورود به ساختمان مراجعات مردمی، به کارکنان دفاتر مراجعات نمایندگان  شلیک کردند.
به گفته منابع مطلع، تاکنون شهادت ۱۱ نفر  در ساختمان مراجعات مردمی مجلس قطعی شده است. ۳ تروریست نیز توسط نیروهای ویژه سپاه به هلاکت رسیدند.
گفتنی است با آمادگی نیروهای حفاظت مجلس، تروریستها موفق به نفوذ در ساختمان اصلی و صحن مجلس نشدند و جلسه علنی امروز مجلس طبق روال با ریاست دکتر لاریجانی برگزار شد.

 

 

 

حمید ابوطالبی، معاون سیاسی دفتر رئیس‌جمهور: اقدام تروریستی تهران اگر در اروپا یا هر جای دیگری رخ می‌داد، تلفات بسیاری در برداشت؛ درود براقتدار و صلابت نیروهای سپاهی، بسیجی، انتظامی و امنیتی ایران.

 

 

 

حجت الاسلام تقوی مدیرعامل سابق ایکنا امروز در مجلس شورای اسلامی توسط تروریست ها به شهادت رسید.

 

 

 

موگرینی در تماسی تلفنی با ظریف ضمن محکومیت حوادث تروریستی امروز تهران، با ایران ابراز همدردی و اعلام همبستگی کرد.

◘ جزئیات به هلاکت‌رساندن تروریست‌ها در مجلس توسط نیروهای ویژه سپاه

 

تروریست اول: لحظاتی پس از ورود نیروهای ویژه سپاه به ساختمان مجلس، یک تیم از این نیروها موفق می‌شود به طبقات بالایی ساختمان مجلس نفوذ کرده و یکی از تروریست‌ها را به هلاکت برساند.
تروریست دوم: نیروهای ویژه سپاه به سرعت موفق می‌شوند خود را به طبقات فوقانی رسانده و در یک لحظه غافلگیرانه یکی دیگر از تروریست‌ها را پیش از آنکه جلیقه انتحاری خودش را منفجر کند، به هلاکت برسانند.
تروریست سوم و چهارم: در همین حین، 2 تروریست دیگر که متوجه حضور نیروهای امنیتی در محل و کشته شدن دیگر عضو گروه می‌شوند، جلیقه انتحاری خود را پیش از رسیدن نیروهای ویژه سپاه منفجر کرده و به هلاکت می‌رسند.
با کشته شدن تمام اعضای تیم تروریستی، نیروهای ویژه سپاه کار پاکسازی ساختمان را آغاز می‌کنند و سردار پاکپور، فرمانده نیروی زمینی سپاه فرماندهی این عملیات را هم برعهده گرفته و همراه با تیمی از نیروهای ویژه سپاه کار پاکسازی را آغاز می‌کند و پس از پاکسازی کامل ساختمان، طبقات به نیروهای دیگر واگذار می‌شود.

توئیت خبرنگار سابق بی بی سی از اتفاقات امروز تهران: اگر سیاست منطقه‌ای آقای خامنه‌ای از سال ۸۰ نبود، امروز هر خیابان ایران هر ساعت ۱۲ کشته میداد.

◘ واکنش‌های جهانی به حادثه تروریستی تهران

وزیر خارجه آلمان در نشست خبری مشترک با همتای سعودی‌اش، حمله تروریستی در تهران را محکوم کرد.
رئیس پارلمان اروپا: همبستگی خود را با رئیس مجلس ایران و مردم ایران ابراز می‌کنم.
وزارت خارجه فرانسه: حملات تروریستی در تهران را محکوم می‌کنیم.
وزارت خارجه ترکیه حملات تروریستی در تهران را محکوم کرد.
وزارت خارجه سوریه: حملات تروریستی در تهران را محکوم می‌کنیم و به خانواده های قربانیان تسلیت می‌گوییم.
«کمیته‌های مقاومت فلسطین» اقدامات تروریستی داعش در تهران را محکوم کردند.
وزارت خارجه لیتوانی در واکنش به حملات تروریستی در تهران، خطاب به ایرانیان: تسلیت صمیمانه ما را بپذیرید.
رئیس جمهورعراق، وزارت کشور ایتالیا و وزارت خارجه پاکستان نیز حملات تروریستی در تهران را محکوم کردند.
عمان نیز حملات تروریستی در تهران را محکوم کرد و به خانواده های قربانیان تسلیت گفت.
امارات و قطر هم اقدامات تروریستی در تهران را محکوم کرد.

جزئیات عملیات تروریستی در تهران از زبان جانشین سازمان اطلاعات سپاه
◘ سردار نجات درتشریح حوادث تروریستی تهران:

 

۳ ترورست که میانگین سن آنها بین ۲۰ تا ۲۵ سال بود، صبح امروز حدود ساعت ۱۰:۱۵ در پوشش اینکه می‌خواهند به نمایندگان مردم مراجعه کنند، به در مراجعات مردمی ساختمان مجلس مراجعه کردند.
از آنجا که این افراد بسته‌ای همراه خود داشتند، محافظ درِ ورودی به آنها مشکوک شده و موقعی که می‌خواست آنها را بازرسی کند، این افراد با محافظ درگیر می‌شوند و او را به شهادت می‌رسانند.
تروریست‌ها بلافاصله وارد سالن مربوط به مراجعات مردمی می‌شوند و مردم را به رگبار می‌بندند که متأسفانه تعدادی از هموطنان بیگناه ما در این محل به شهادت می‌رسند.
تروریست‌ها مسلح به مسلسل و تعداد قابل‌توجهی کیف خشاب بودند و می‌خواستند وارد ساختمان مجلس شوند که با اقدام به‌موقع نیروهای حفاظت روبرو می‌شوند و نمی‌توانند وارد منطقه‌ منتهی به ساختمان پارلمان شوند.
آن‌ها مجبور می‌شوند به یکی از طبقات ساختمان مراجعات مردمی پناه ببرند که در آنجا در مواجهه با کارمندان، تعدادی از این عزیزان را هم به شهادت می‌رسانند.
با اطلاع به یگان عملیات ویژه حفاظت سپاه، بلافاصله این یگان وارد شده و با کمک و پشتیبانی نیروی انتظامی، ظرف حدود یک ساعت این تروریست‌ها را که مجبور شده بودند در یکی از این طبقات مخفی شوند، به محاصره درمی‌آورند که در مواجهه با یگان ویژه هر ۳ تروریست به هلاکت می‌رسند.
طبق فیلمی که آنها از خودشان ضبط و توسط شبکه داعش پخش کردند، این تروریست‌ها به زبان عربی صحبت می‌کنند اما اینکه ملیت آنها متعلق به کدام کشور است، هنوز معلوم نیست.
تقریبا همزمان با این عملیات تروریستی، دو نفر تروریست دیگر نیز در حرم امام(ره) اقدام به عملیات کرده و وارد کفشداری شدند و یک نفر را در اینجا به شهادت رساندند و سپس نیروهای انتظامی آنها را تعقیب کرده و با آنها درگیر شدند که طی آن، یکی از تروریست‌ها اقدام به انفجار انتحاری کرده و دیگری هم به دست مأموران کشته می‌شوند که در اثر انجام انفجار انتحاری نیز چند نفر از مردم و زوار حرم زخمی می‌شوند.
سپاه پاسداران ثابت کرده که ریخته شدن هیچ خون پاکی را بدون انتقام نمی‌گذارد و هرچند امروز با کمک برادران نیروی انتظامی توانست تروریست‌ها را به هلاکت برساند اما هم از آنها و هم از دستور دهندگان به آنها انتقام خواهد گرفت.

◘ پیکر شهدای حادثه تروریستی تهران جمعه تشییع می‌شود

مدیر کل شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران از تشییع پیکر شهدای حادثه تروریستی تهران بعد از نماز جمعه خبر داد.